Reklama

Futbalová Niké liga sa vracia po zimnej prestávke, pre divákov sú pripravené novinky

Dnes večer sa po zimnej 53-dňovej prestávke opäť rozbehne najvyššia domáca futbalová súťaž. Hneď prvý zápas jarnej časti Niké ligy prinesie očakávaný šláger súťaže, keď druhý tím tabuľky MŠK Žilina privíta na domácom trávniku priebežného lídra ŠK Slovan Bratislava.
Pokračovanie nižšie:

Zápas je na programe dnes o 17:30 hod. a v priamom prenose ho odvysiela športový kanál Nova Sport 1 a internetová služba Voyo. Predzápasové štúdio sa začne o 17:05 hod., zápas bude komentovať Marek Arpáš spolu s expertom Martinom Poljovkom. Jesenná konfrontácia týchto súperov sa na Tehelnom poli skončila víťazstvom „belasých“ 2:0, keď sa gólovo presadili Strelec a Barseghyan. „Šošoni“ teda svojmu súperovi majú čo vracať, navyše budú chcieť skresať manko na prvú priečku, na ktorú po jeseni strácajú sedem bodov.

Predplatitelia môžu na Voyo tradične sledovať aj všetky zvyšné zápasy 19. kola Niké ligy. V sobotu o 15:00 hod. to budú duely Dunajská Streda – Skalica, Podbrezová – Michalovce, Zlaté Moravce – Vráble – Banská Bystrica a Ružomberok – Trnava. V nedeľu o 17:30 hod. kolo uzavrie stretnutie Trenčín – Košice, ktoré odvysiela aj TV Dajto.

Novinky od jarnej časti sezóny 2023/2024

Prvou novinkou, ktorá prichádza so začiatkom jarnej časti sezóny je rozšírenie počtu kamier pri zápasoch vysielaných v internetovej službe Voyo.

Od nadstavbovej časti, ktorá odštartuje počas druhého marcového víkendu, sa diváci môžu tešiť aj na ďalšiu novinku – „Voyo zápas týždňa“. Pôjde o vybraný zápas kola, ktorý bude snímaný na sedem kamier s využitím technológie VAR. Videoasistent rozhodcu sa doteraz používal len v televíznych zápasoch, ale počnúc nadstavbou bude VAR dohliadať už na polovicu zápasov každého kola. Tento zápas dostane zároveň na Voyo vždy samostatný časový slot tak, aby nekolidoval s inými zápasmi Niké ligy.

Voyo zápas týždňa bude ozvláštnený aj zápasovým štúdiom, ktoré bude umiestnené priamo na hracej ploche. Okrem prítomnosti experta sa diváci počas zápasového programu môžu tešiť na zaujímavých hostí pri mikrofóne a tiež špeciálny tematický obsah, v ktorom sa naši redaktori budú venovať dianiu v jednotlivých kluboch Niké ligy s dôrazom na mládežnícke tímy a talenty, ktoré v nich vyrastajú,“ priblížil šéf športu TV Markíza Martin Lisý.

Jarná časť Niké ligy vyvrcholí v sobotu 18. mája, čo je najneskorší možný termín, kedy spoznáme nového slovenského šampióna. Po záverečnom kole nadstavby ešte bude na programe dvojzápas baráže o postup do Niké ligy medzi 11. tímom tabuľky a vicemajstrom druhej najvyššej súťaže, prípadne aj play off zápasy o účasť v predkolách Európskej konferenčnej ligy UEFA. Všetky zápasy nájdu diváci naživo či kedykoľvek zo záznamu na Voyo.

Mohlo by vás ešte zaujímať