Reklama

RTVS pripravuje väčšie zmeny, televízni diváci spravodajskej stanice sa dočkajú viacerých noviniek

RTVS má v pláne predstaviť divákom už v utorok 9. mája novú tvár svojej televíznej stanice RTVS :24, na ktorej verejnoprávny vysielateľ pracuje už niekoľko mesiacov. „Cieľom týchto zmien je posunúť stanicu na ďalšiu úroveň a zabezpečiť nielen jej modernú vizuálnu stránku, ale aj rozšíriť jej portfólio o nové relácie a posilniť obsah existujúcich spravodajských a publicistických formátov,“ uviedla RTVS v tlačovej správe.
Pokračovanie nižšie:

Verejnoprávny spravodajský kanál sa predstaví divákom s novým štúdiom a s novou vizuálnou identitou. Okrem toho bude prinášať viac aktuálnych správ, viac komentárov a odborných analýz od expertov zo všetkých oblastí, ako aj nestranné informácie a exkluzívne relácie prostredníctvom kvalifikovaného televízneho tímu. Na obraze RTVS :24 sa budú striedať redaktori a moderátori Barbora Bodáková, Miroslav Frindt, Marek Makara, Marta Jančkárová, Veronika Iršová, Klauda Suchomel Guzová, Viktória Belová, Vladimír Lichvár, Marek Gudiak, Slávka Dvořáková, Alfonz Šuran, Jana Majeská a Jana Košíková.

Zmenami prejde aj programová štruktúra televízie. Spravodajský okruh prinesie denne takmer dvojnásobok premiérového obsahu. RTVS sľubuje, že divák si nájde aktuálne informácie v ktoromkoľvek momente, kedy si zapne spravodajskú televíziu RTVS :24.

V programovej štruktúre diváci uvidia obľúbené formáty Interview :24, Ekonomika :24, Svet :24, Týždeň vo svete, Týždeň v ekonomike, Šport :24. Ranné správy budú vysielané bez prerušenia promo blokmi, ako aj Správy o 12.00 a Správy o 19.00, ktoré sa vysielajú paralelne na Jednotke aj RTVS :24. Cez víkend sa budú Správy :24 vysielať už od 7.00 h v pravidelných 15-minútových blokoch. V relácii Komentáre dňa, ktorá sa vysiela každý deň o 20.20 h sa budú komentovať najaktuálnejšie politické a spoločenské témy konkrétneho dňa.

V rámci novej programovej štruktúry uvedie RTVS :24 postupne aj nové formáty. Pribudne nová relácia Cez Lupu s Monikou Šebovou, ktorá sa bude každú sobotu v prime time venovať témam z oblasti kriminalistiky a bude riešiť kauzy, ktoré hýbu spoločnosťou.

Táto zmena prichádza v čase, kedy sú informácie a hlavne objektívne informácie veľmi dôležité. Verím, že keď si divák 9. mája zapne RTVS :24, tak tam nájde všetko podstatné a ocení nový vizuál, novú štruktúru, viac obsahu, častejšie informácie a témy rozpracované do hĺbky,“ povedal intendnat RTVS :24 Juraj Helbich. „Tak si splníme svoju úlohu, ktorú od nás všetci očakávajú. Aby sme informovali ako verejnoprávna televízia rýchlo a objektívne,“ dodal Juraj Helbich.

S novým reštartom RTVS :24 sa spája aj nová staničná grafika, ktorá zmení celý vizuál spravodajského okruhu, osvieži a zjednotí vysielanie a zároveň poskytne nové moderné nástroje a grafické prvky v obrazovej komunikácii. „Vizuálny ident bol vytvorený tímami animačných grafikov, kameramanov, ostričov, osvetľovačov a režisérov, ktorí nepoužívali počítačom generované objekty. Všetko čo divák uvidí je skutočný objekt, svetlo, tma a farba, ktoré boli reálne natočené,“ objasňuje riaditeľka Sekcie komunikácie a Sekcie marketingu RTVS Zuzana Ťapáková. Celý reštart RTVS :24 zastrešuje intenzívna komunikačná kampaň, ktorá zahŕňa niekoľko fáz a sústredí sa nielen na komunikáciu na obraze ale aj na imidžovú inzerciu a online komunikáciu.

Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj verí, že novú RTVS :24 ocenia aj diváci. „Spravodajstvo bolo jednou z hlavných tém môjho projektu koncepcie RTVS pri mojej kandidatúre na pozíciu generálneho riaditeľa. Som veľmi rád, že po necelom roku prichádza RTVS s vynovenou spravodajskou programovou službou RTVS :24, a to v symbolický deň, keďže 9. máj je dňom Európy. Objektivita v každej sekunde je headline pre RTVS :24, ktorý odráža našu snahu práve v tejto dobe zodpovedne pristupovať k vytváraniu spravodajského a publicistického obsahu,“ vyjadril sa Ľuboš Machaj.

Mohlo by vás ešte zaujímať