Reklama

Štartujú Majstrovstvá sveta pretekov na plochej dráhe, priame prenosy budú môcť sledovať aj slovenskí diváci

V tomto týždni štartujú Majstrovstvá sveta pretekov na plochej dráhe – Speedway GP aj so slovenským jazdcom Martinom Vaculíkom. Prenosy budú môcť sledovať aj slovenskí diváci a to vďaka verejnoprávnej RTVS. Na základe dohody RTVS s globálnym promotérom FIM Speedway Discovery Sports Events (divízia manažmentu podujatí vlastnená spoločnosťou Warner Bros. Discovery) odvysiela verejnoprávny vysielateľ na televíznom okruhu :Šport naživo všetkých 10 tohtoročných kôl Speedway GP.
Pokračovanie nižšie:

Vysielanie Speedway GP v RTVS je skvelou správou pre slovenských fanúšikov aj pre mňa. Je to skvelý spôsob ako predstaviť tento šport čo najväčšiemu počtu ľudí. Veľmi sa teším z toho, že na :Športe budú môcť diváci sledovať všetky preteky v hlavnom vysielacom čase a cez víkend. Je to najlepšia propagácia pre plochú dráhu, akú môžeme mať,“ vyjadril sa favorit na titul šampióna Martin Vaculík. „Najlepšiu propagáciu môžem pre tento šport urobiť prostredníctvom svojich výsledkov. V seriáli Speedway GP sa budem chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Nepociťujem žiadny tlak, som len šťastný, pretože tieto preteky bude môcť sledovať moja rodina, priatelia a všetci moji najbližší, ale aj všetci športoví fanúšikovia na Slovensku. Veľmi dúfam v dobré výsledky a verím, že vďaka dobrým výsledkom si nájdeme ešte viac fanúšikov tohto športu,“ dodáva Vaculík.

Riaditeľka šampionátu FIM Speedway Laura Manciet je tiež rada, že sa Speedway GP dostane k divákom na Slovensku naživo, a to prostredníctvom verejnoprávneho vysielateľa, ktorého vysielanie je dostupné pre všetkých. „Kľúčovou súčasťou vízie spoločnosti Discovery Sports Events pre tento šport bolo dostať FIM Speedway na nové trhy. Martin sa pravidelne objavuje v seriáli Speedway GP od roku 2012, ale toto je vôbec prvýkrát, čo ho jeho domáci fanúšikovia môžu sledovať v akcii naživo v národnej televízii na Slovensku. Sme radi, že sme spojili sily s RTVS a dúfam, že priamy prenos Speedway GP sa stane kľúčovou súčasťou sobotňajšieho večera každého slovenského športového fanúšika. Martin sa netají ambíciou stať sa jedného dňa majstrom sveta a keďže ho teraz na Slovensku povzbudzuje ešte viac fanúšikov, má ešte väčšiu motiváciu tento sen dosiahnuť,“ vyjadrila sa Laura Manciet.

Martin Vaculík je vo svojom športe hviezdou globálneho významu a pre vysielanie RTVS bolo preto úplne prirodzeného pokúsiť sa dostať Speedway GP na obrazovky :Športu. Osobne veľmi rád spomínam na naše prenosy zo Speedway GP v rokoch 2010 a 2011, no vtedy sme ešte nemali také šťastie držať palce slovenskému pretekárovi,“ povedal riaditeľ sekcie športu RTVS Ján Žgravčák a pridal želanie: „Nech sa Martinovi Vaculíkovi v tejto sezóne darí a my tak budeme môcť priniesť divákom naživo ďalší úspešný príbeh slovenského športu.“

Sezóna Speedway GP odštartuje už túto sobotu 29. apríla pretekmi FIM Speedway GP of Croatia – Donji Kraljevec.

Kompletný kalendár Speedway GP na rok 2023:

29. apríl: FIM Speedway GP of Croatia – Donji Kraljevec
13. máj: Orlen FIM Speedway GP of Poland – Warsaw
3. jún: FIM Speedway GP of Czech Republic – Prague
10. jún: FIM Speedway GP of Germany – Teterow
24. jún: FIM Speedway GP of Poland – Gorzow
15. júl: FIM Speedway GP of Sweden – Malilla
12. august: FIM Speedway GP of Latvia – Riga
2. september: FIM Speedway GP of Great Britain – Cardiff
16. september: FIM Speedway GP of Denmark – Vojens
30. september: FIM Speedway GP of Poland – Torun

Prehľad najbližších prenosov na RTVS Šport:

Šport29.04.202319:00Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Priamy prenos (Chorvátsko 2023) (Premiéra)
Šport01.05.202300:20Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Záznam (Chorvátsko 2023) (Repríza)
Šport02.05.202300:45Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Záznam (Chorvátsko 2023) (Repríza)
Šport02.05.202315:50Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Záznam (Chorvátsko 2023) (Repríza)
Šport04.05.202312:45Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Záznam (Chorvátsko 2023) (Repríza)
Šport06.05.202322:55Motorizmus – plochá dráha: FIM Speedway Grand Prix 2023: Goričan (Chorvátsko)
Záznam (Chorvátsko 2023) (Repríza)

Mohlo by vás ešte zaujímať