Reklama

Slovinci spustia v lete druhý celoplošný DAB+ multiplex

V Slovinsku sa pripravujú na štart druhého celoplošného DAB+ multiplexu. Približne po štyroch rokoch od spustenia prvého DAB+ multiplexu budú mať poslucháči v krajine k dispozícii už tri digitálne rozhlasové multiplexy, dva celoplošné a jeden miestny v hlavnom meste Ľubľana.
Pokračovanie nižšie:

Prvý slovinský DAB+ multiplex, ktorý sa identifikuje aktuálne ako „SLO DAB+ R1“, je v prevádzke od roku 2016. Celkovo ho šíri k dnešnému dňu 13 vysielačov, všetky využívajú kanál 10D (215,072 MHz). Multiplex obsahuje až 19 rozhlasových staníc.

Miestny multiplex v hlavnom meste má označenie „SLO DAB+ R3“. Funkčný je od apríla tohto roku. Poslucháči si ho môžu naladiť na kanáli 7D (194,064 MHz).

Druhý celoplošný multiplex má odštartovať najneskôr 8. augusta tohto roku. Využívať bude dva kanáli. Na východe krajiny ho budú šíriť vysielače na kanáli 12B (225,648 MHz), na západe krajiny majú využívať kanál 12C (227,360 MHz).

Prevádzkovateľom všetkých DAB+ multiplexov bude RTV Slovenija.

Slovinský DAB+ multiplex (SLO DAB+ R1) je možné pri zlepšených podmienkach zachytiť aj na Slovensku či v susednej Českej republike. Ide najmä o vysielač Maribor – Pohorje.

Všetky slovinské DAB+ vysielače môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať