Reklama

Vo viedenskom DAB+ sú šírené stanice s informáciami o koronavíruse

V miestnom DAB+ multiplexe vo Viedni sú dostupné už niekoľko dní špeciálne rozhlasové stanice, ktoré informujú poslucháčov o najdôležitejších informáciach ohľadom koronavírusu. Podľa našich zistení je v digitálnom rozhlasovom multiplexe celkovo až päť týchto špeciálnych staníc. Konkrétne ide EWF COVID19 DT, EWF COVID19 EN, EWF COV BS SR HR, EWF COVID19 TR a EWF COVID19 RO. Každá z uvedených staníc prináša informácie v inom jazyku. Okrem nemčiny a angličtiny tu nájdu poslucháči informácie aj v srbčine, chorvátčine, turečtine či rumunčine.
Pokračovanie nižšie:

Súčasťou viedenského digitálneho rozhlasového multiplexu je tak aktuálne 16 rozhlasových staníc. Všetky stanice o koronavíruse vysielajú s dátovým tokom 40 kbps. Aktuálnu ponuku multiplexu môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Signál miestneho DAB+ multiplexu z Viedne, ktorý sa identifikuje v prijímačoch ako CityMUX Wien II, je možné prijímať aj na Slovensku. Ide hlavne o okolie slovensko-rakúskej hranice.

Okrem miestneho multiplexu funguje u našich susedov aj celoplošný multiplex DAB+ Austria, ten šíri aktuálne 10 rozhlasových staníc.

Mohlo by vás ešte zaujímať