Reklama

Platený detský kanál dočasne voľne v maďarskom DVB-T

Prevádzkovateľ maďarskej terestriálnej platformy MinDig TV Extra, ktorý zároveň prevádzkuje aj sieť všetkých celoplošných DVB-T vysielačov, sprístupnil v rámci pravidelného promo vysielania, dočasne všetkým divákom cez anténu, detský program Kiwi TV.

Kiwi TV prináša vo vysielaní rozprávky a detské programy. Z aktuálneho programu môžeme spomenúť aspoň rozprávky ako Šmolkovia, Tree Fu Tom, Bitz & Bob či animované filmy Kniha džunglí, Lovecká sezóna, Ako vycvičiť draka a Kung Fu panda.

Diváci so zapnutou funkciou LCN nájdu stanicu na pozícii číslo 45. Kanál je šírený v tamojšom multiplexe D. Ochutnávka bude prebiehať v období od 5. do 25. augusta 2019. Po jej skončení bude Kiwi TV opäť zakódovaná systémom Conax a prístup k nej budú mať iba predplatitelia platformy MinDig TV Extra.

Vzhľadom k tomu, že signál z maďarských celoplošných vysielačov má dosah aj na Slovensko, môžu nekódované vysielanie Kiwi TV prijímať aj diváci u nás, hlavne tí, ktorí bývajú v blízkosti hraníc s Maďarskom. Kompletný zoznam staníc, šírených nielen v maďarskom DVB-T, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať