Reklama

SES testuje na družici Astra 2F vysielanie v rozlíšení 8K

Satelitný operátor SES testuje na družici Astra 2F, ktorá je umiestnená na orbitálnej pozícii 28,2°E, vysielanie v rozlíšení 8K. Testy prebiehajú pri príležitosti podujatia SES annual Industry Days v Luxembursku, na ktorom je toto vysielanie predstavené.
Pokračovanie nižšie:

SES zabezpečuje šírku pásma na vysielanie signálu, Spin Digital poskytuje odbornosť na kódovanie vysokokvalitných 8K signálov a Samsung 8K televízor s plochou obrazovkou pre priamy príjem a dekódovanie vysielaného signálu.

8K obsah, s rozlíšením 7680×4320 pixelov pri 50 snímkach za sekundu, je kódovaný pomocou Spin Digital s použitím jeho HEVC enkódera pri prenosovej rýchlosti 70 Mbps pre profesionálnu kvalitu vysielania, zatiaľ čo prenos zabezpečuje SES na jednom 33 MHz transpondéri (11 973 MHz) s použitím DTH parametrov vysielania. 82 palcový QLED televízor Samsung 8K Q950RB prijíma tento signál priamo a využíva parametre prenosu DVB-S2 špeciálne pre toto skúšobné vysielanie. Táto vlajková loď Samsung disponuje špičkovým jasom 4000 nitov, 8K-kompatibilným video dekodérom HEVC 50/60 fps, najnovším rozhraním HDMI a je schopná zobrazovať obsah s vysoko dynamickým rozsahom (HDR). Televízia bude čoskoro k dispozícii v celej Európe.

Vysielanie obsahu v kvalite 8K vo viacerých video formátoch vyžaduje efektívne kódovanie videa a spoľahlivú technologickú infraštruktúru. Technológia kompresie bude v najbližších rokoch efektívnejšia a skúšobné vysielanie ukazuje, že satelit je schopný spoľahlivo poskytovať prenosové rýchlosti potrebné na distribúciu 8K signálov naprieč kontinentami.

Podujatia SES Industry Days sú nielen ideálnou platformou na prezentáciu najnovších satelitných produktov a služieb, ale získali aj reputáciu rodiska inovácií, a to aj vďaka tomu, že viac ako 300 účastníkov zo 190 spoločností z celého sveta sa stretáva, aby diskutovali o biznis konceptoch a možnostiach, ako vzájomnou spoluprácou priniesť nákladovo prijateľnejšie a efektívnejšie riešenia pre ich zákazníkov.

Mohlo by vás ešte zaujímať