Reklama

Tri platené programy teraz voľne v maďarskom DVB-T

U našich južných susedov sprístupnila terestriálna platforma MinDig TV Extra opäť niekoľko programov dočasne voľne. Nekódovane budú najbližšie dni stanice LiChi TV, Viasat3 a TV 4. Zatiaľ čo prvé dve stanice budú šírené voľne v období od 1. do 14. októbra, TV 4 má byť voľne počas celého mesiaca október. Informuje o tom Antenna Hungária na svojom infokanáli, ako aj v samotnom EPG na vybraných staniciach. Po ukončení ochutnávky budú všetky stanice opäť kódované systémom Conax.

LiChi TV je gastronomický kanál za ktorým stojí maďarská mediálna skupina TV2 Group. Vo vysielaní prináša hlavne programy o varení. Antenna Hungária šíri program v celoplošnom multiplexe E.

Viasat 3 je platený televízny kanál, ktorý prináša vo svojom vysielaní divákom prevažne filmy a seriály. Prevádzkovateľom je spoločnosť Sony Pictures Television (SPT), ktorá vlastní aj rodinu kanálov AXN (AXN, AXN White a AXN Black). Kanál je dostupný v multiplexe B.

TV 4 je nová stanica, ktorá začala vysielať na maďarskom trhu v máji tohto roku. Vo vysielaní prináša hlavne seriály. Program je šírený v multiplexe D.

Všetky tri stanice vysielajú v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). K dispozícii majú len maďarskú audiostopu vo formáte AAC. Originálna nie je dostupná ani u jedného programu.

Vzhľadom k tomu, že signál z maďarských celoplošných vysielačov má dosah aj na Slovensko, môžu oba programy prijímať aj diváci u nás, hlavne tí, ktorí bývajú v blízkosti hraníc s Maďarskom. Kompletný zoznam staníc šírených nielen v maďarskom DVB-T, aj spolu so zoznamom vysielačov, nájdete v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať