Reklama

Vráti česká DIGI TV kanály AMC opäť do ponuky? Operátor vyzval vysielateľa k spolupráci

Začiatkom septembra vyradil český operátor DIGI TV z ponuky svojej satelitnej, ako aj internetovej televízie, všetky programy AMC Networks (Sport 1 HD, Sport 2 HD, Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home, Film+, Minimax, JimJam, Megamax a AMC). Dôvodom bolo údajne zohľadnenie preferencií zákazníkov, kvality a sledovanosti TV kanálov aj absencia dohody so spoločnosťou AMC ohľadom podmienok vysielania jej TV kanálov.
Pokračovanie nižšie:


Podľa DIGI TV CZ sa spoločnosť AMC s touto skutočnosťou nezmierila a okrem iného zverejňuje výzvy, ktoré adresuje priamo zákazníkom českého operátora. Na túto skutočnosť DIGI TV CZ zareagovala a zasiela AMC otvorený list, v ktorom ponúka spoluprácu za transparentných a pre spoločnosť AMC výhodných podmienok.

Vyzývame Vás k spolupráci, z ktorej budú mať úžitok predovšetkým diváci, ktorí majú o sledovanie staníc AMC záujem. Sme pripravení zo všetkých nami skôr vysielaných programov AMC vytvoriť AMC balíček a ponúknuť ho našim zákazníkom za cenu, ktorú si určí samo AMC. Celý výnos z predaja AMC balíčka, po odpočítaní DPH a našich nákladov na zabezpečenie vysielania, pripadne AMC,“ píše okrem iného DIGI TV CZ v otvorenom liste adresovanom AMC Networks.

Operátor je tak špeciálny balíček AMC pripravený sprístupniť iba zákazníkom, ktorí o takýto produkt prejavia záujem a to za obvyklých podmienok. „V prípade, že AMC poskytne svoje programy zadarmo, dostanú ich diváci DIGI TV, ktorí o produkt prejavia záujem, takisto zdarma. Teraz DIGI TV vyčkáva, ako sa spoločnosť AMC Networks k verejnej ponuke do konca septembra postaví,“ uvádza operátor v tlačovej správe.

Mohlo by vás ešte zaujímať