Reklama

Arena Sport odvysiela majstrovstvá sveta v minifutbale 

Arena Sport odvysiela historicky prvé majstrovstvá sveta v minifutbale (Socca World CUP 2018). Národné výbery z Európy, Afriky, Ázie a Ameriky sa stretnú v boji o titul majstra sveta v portugalskom Lisabone. Na šampionáte, ktorý bude prebiehať od 24. do 29. septembra, bude až 32 reprezentácií, medzi ktorými nebude chýbať samozrejme ani Slovensko.

Televízia Arena Sport vyčlenila pre majstrovstvá rozsiahly priestor. Prvé majstrovstvá sveta v minifutbale organizuje Medzinárodná minifutbalová federácia (International Socca Federation), ktorá vznikla v roku 2017. Slovensko je jedným zo zakladajúcich členov federácie, do ktorej v súčasnosti patrí približne 40 krajín. Ďalších 60 krajín je v rokovaní o vstupe. 

Hrací model MS v minifutbale je podobný ako pri futbalových MS. Účastníci sú rozdelení do ôsmych základných skupín, z ktorých sa najlepší stretnú v osemfinále, štvrťfinále, semifinále o 3. miesto a potom vo finále. 

Slovensko sa predstaví v E skupine s neľahkými súpermi: s Anglickom (24. 9. začiatok o 20:00), s USA (26. 9. začiatok o 0:00) a s Kazachstanom (27.9. začiatok o 17.00). Zoznam všetkých prenosov aj s aktuálnym programom oboch staníc Arena Sport môžete nájsť v sekcii TV Program.

Medzi najzvučnejšie mená šampionátu patria reprezentanti z Anglicka, Nemecka, Brazílie, USA a Poľska. Minifutbal (ang. Socca) je odnož futbalu, ktorý sa hrá na malom priestore a s voľnejšími pravidlami.

Mohlo by vás ešte zaujímať