Reklama

Da Vinci TV a Kiwi TV nekódovane v maďarskom DVB-T

V maďarskom terestriálnom vysielaní došlo dnes k odkódovaniu programov Da Vinci TV a Kiwi TV. Podľa prevádzkovateľa tamojšej platformy MinDig TV Extra ide o ochutnávku, ktorá potrvá až do 2. septembra. Po tomto termíne budú opäť obe stanice zakódované systémom Conax a dostupné iba predplatiteľom MinDig TV Extra.
Pokračovanie nižšie:


Kiwi TV prináša vo vysielaní rozprávky a detské programy. Diváci so zapnutou funkciou LCN nájdu stanicu na pozícii číslo 45. Kanál je šírený v tamojšom multiplexe D.

Da Vinci je vzdelávací televízny kanál nielen pre deti a mládež. V programovej ponuke prináša programy, ktoré bavia, vzdelávajú a inšpirujú ľudí k učeniu o vede. Kanál je šírený v multiplexe B, v zozname LCN sa nachádza na pozícii číslo 46, teda hneď za Kiwi TV. Diváci majú na výber navyše okrem maďarskej, ešte aj anglickú audio stopu.

Vzhľadom k tomu, že signál z maďarských celoplošných vysielačov má dosah aj na Slovensko, môžu oba programy prijímať aj diváci u nás, hlavne tí, ktorí bývajú v blízkosti hraníc s Maďarskom. Kompletný zoznam staníc šírených nielen v maďarskom DVB-T, aj spolu so zoznamom vysielačov, nájdete v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať