Reklama

Skylink ponúka ochutnávku filmového programu v HD kvalite, v ponuke má však iba SD verziu

Satelitný operátor Skylink ponúka už pravidelne všetkým svojim zákazníkom ochutnávku jedného vybraného programu z vyšších balíkov. Z toho dôvodu vznikla aj špeciálna pozícia Skylink Ochutnávka, na ktorej sa menia programy spravidla každý mesiac. Zákazníci tak nemusia pri každej ochutnávke vyhľadávať vybrané programy, stačí aby mali naladenú iba túto jednu pozíciu.
Pokračovanie nižšie:


Po športovom kanáli Sport 2 HD, ktorý bol k dispozícii pre všetkých predplatiteľov počas celého mája, sprístupnil v piatok 1. júna operátor, na pozícii Skylink ochutnávka, filmový kanál AMC HD. Treba však spomenúť, že Skylink má tento program bežne iba v SD kvalite. Počas ochutnávky programu, kedy majú k nemu prístup všetci predplatitelia, tak môžu filmový kanál AMC sledovať diváci v lepšej obrazovej kvalite, ako keď si predplatia jeden z balíčkov Multi, Flexi 10, Kombi či Komplet, ktorého je AMC súčasťou.

Nepresná informácia je aj v spodnej časti obrazovky, kde operátor minimálne raz za polhodinu informuje divákov o tom, že sledujú program AMC, ktorý je bežne súčasťou balíčkov Multi, Kombi a Komplet. Vôbec pritom nespomína, že program nemá v HD, ale iba v štandardnom rozlíšení (SD). Nejde pritom o prvý takýto prípad. Už v januári mali zákazníci prístup k programu FilmBox Premium HD, ktorý sa nachádza v ponuke operátora tiež iba v SD kvalite.

Technické parametre pre príjem Skylink Ochutnavka :
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12344 MHz
Polarizácia: H
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Skylink Ochutnavka
Provider: Skylink
Video formát: MPEG4
Kódovanie: 0D96 (Cryptoworks),0624 (Irdeto),0500 (Viaccess)

PIDy:
Video PID: 2110
Audio PID: 2120
Audio stopy: 2120 cze (Mpeg),2121 eng (Mpeg)
PCR PID: 2110
PMT PID: 2100
TSID: 3233
ONID: 0003
SID: 8011
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať