Reklama

Futbalové majstrovstvá sveta vo vysielaní RTVS

Verejnoprávna RTVS odvysiela zo svetového futbalového šampionátu, ktorý začne už vo štvrtok 14. júna, všetkých 64 zápasov, z toho 56 v priamych prenosoch a 8 zo záznamu. V programovej ponuke MS nebude chýbať ani hodinový sumár denného programu tzv. Highlighty, ktoré odvysiela prevažne Jednotka po večernom zápase. V úvodný deň futbalového šampionátu ponúkne RTVS na Jednotke hodinový otvárací ceremoniál spolu s úvodným duelom medzi reprezentáciami Ruska a Saudskej Arábie.
Pokračovanie nižšie:


Vynovené bude aj televízne štúdio RTVS, ktoré bude disponovať unikátnou veľkou LED stenou a virtuálnou grafikou. Nová LED stena je 14 metrov dlhá s celkovou rozlohou vyše 40 m2, čo je v európskom kontexte výnimočné. Okrem toho sa diváci môžu tešiť na špeciálnu virtuálnu grafiku prostredníctvom ktorej budú mať možnosť počas zápasu sledovať atraktívnou formou vybraných hráčov resp. zaujímavé tímové údaje.

Z dejiska šampionátu bude zápasy komentovať Marcel Merčiak spolu s expertom Mariánom Zemanom v závere šampionátu a reportérkou Dominikou Komrhelovou. V bratislavskom štúdiu budú pripravení komentátori a moderátori Ľuboš Hlavena, Tomáš Košec, Richard Fekete a Oľga Hamadejová.

MS vo futbale sú pre RTVS najväčšou športovou udalosťou tohto roka. Našou snahou je priniesť televíznym divákom atraktívne nové štúdio, profesionálny prístup a silný športový zážitok. Rozhlasovým poslucháčom poskytneme kompletný prehľad o priebehu futbalového šampionátu a dianie z Ruska odprezentujeme ako dôležitú udalosť v on-line prostredí,“ uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Okrem toho RTVS pripravuje k MS v futbale vlastnú špeciálnu webovú stránku futbal.rtvs.sk. „Futbaloví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu a priebehu turnaja,“ doplnil Matej Hajko. Na nej ponúkne naživo online stream zo všetkých 64 zápasov šampionátu, denné spravodajstvo, články, výsledky a krátke zostrihy zo zápasov.

Futbalový šampionát bude rezonovať aj v éteri Rádia Slovensko. O vývoji všetkých zápasov bude rozhlas informovať v pravidelnom hodinovom spravodajstve, vo všetkých Rádiožurnáloch a v športovom sumári dňa. Na záverečný víkend, ktorý vyvrcholí finálovým stretnutím, vycestuje do  Moskvy dvojica reportérov – Jozef Jarkovský a Vladimír Pančík. V Rádiu Slovensko prinesie naživo finálové stretnutie a počas spomínaného víkendu aj množstvo živých vstupov a materiálov priamo z ruskej metropoly.

Prehľad prenosov z každého hracieho dňa MS vo futbale nájdete aj na našej špeciálnej stránke MS vo futbale 2018 v TV, kde bude vždy aktuálny zoznam prenosov, záznamov, ako aj relácií, ktoré sa budú venovať futbalovému šampionátu v daný deň. V zozname nebudú len prenosy z Jednotky a Dvojky, ale aj českej ČT Sport, či poľských TVP 1, TVP 2 a TVP Sport.

Mohlo by vás ešte zaujímať