Reklama

ČR: Prechodová DVB-T2 sieť 13 šíri ďalší HD program

Operátor Digital Broadcasting rozšíril v susednej Českej republike svoju Prechodovú DVB-T2 sieť 13 (PS 13) o ďalší program vo vysokom rozlíšení. Diváci tak môžu sledovať od dnes cez anténu kanál Prima Comedy Central HD. Vysielanie je samozrejme dostupné nekódovane (FTA) a už v novom kodeku H.265/HEVC. Ide už o druhý program v HD kvalite v Prechodovej sieti 13, ktorý je k dispozícii zo všetkých vysielačov. V niektorých regiónoch sú dostupné navyše aj regionálne televízie POLAR HD či TV V1 HD.
Pokračovanie nižšie:


Podľa prevádzkovateľa je dostupná PS 13 už pre 7,7 milióna divákov, čo predstavuje pokrytie približne 74 % obyvateľov ČR. Stále sa to však nedá porovnávať s ďalšími dvomi DVB-T2 sieťami, ktoré dosahujú pokrytie viac ako 97 %. Aktuálne obsahuje multiplex PS 13 už 10 základných televíznych staníc Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, TV Rebel, TV Relax, JOJ family HD, Prima Comedy Central HD a KinoSvět. Z vybraných vysielačov môžu byť navyše dostupné ešte aj regionálne POLAR HD či TV V1 HD

V ČR fungujú celkovo tri prechodové DVB-T2 multiplexy, dva prevádzkujú České Rádiokomunikácie (PS 11 a PS 12) a jeden spoločnosť Digital Broadcasting (PS 13). Väčšina šírených staníc je však iba v štandardnom rozlíšení. Výnimkou je verejnoprávna PS 11, kde šíri všetky svoje programy Česká televízia v HD kvalite.

Kompletnú ponuku šírených programov v DVB-T nájdete v sekcii Vysielače, ktorú pravidelne aktualizujeme.

Mohlo by vás ešte zaujímať