Reklama

RTVS: Športové prenosy budeme vyrábať už len v HD kvalite

Priame prenosy zo športových podujatí bude RTVS vyrábať už len v HD kvalite. Informoval dnes o tom verejnoprávny vysielateľ. Diváci tak budú môcť sledovať od 15. marca už aj všetky hokejové zápasy play-off Tipsport ligy vo vysokom rozlíšení.

HD kvalita sa však nebude týkať iba domácej hokejovej či futbalovej ligy, ale všetkých športových prenosov, ktoré bude RTVS vyrábať a následne vysielať na televíznych obrazovkách alebo online.
Pokračovanie nižšie:


Šport je na kvalitu rozlíšenia tým najcitlivejším televíznym obsahom, a týmto sa RTVS priblíži k vyspelým televíziám,“ poznamenal riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Podľa vedúceho odboru športu STV Marcela Merčiaka ide o ďalší pozitívny krok, ktorý RTVS posúva po obsahovej aj formálnej stránke. „Emócie patria k športu a ich zachytávanie, spojené s jedinečnosťou športového výkonu v akomkoľvek odvetví, sú kľúčové pri stvárňovaní športových priamych prenosov,“ dodal.

S vysielaním všetkých zápasov v HD začne RTVS 15. marca, kedy odštartujú boje o titul v slovenskej hokejovej lige. „Som rád, že nové vedenie verejnoprávnej televízie podporilo, aby boli hokejové zápasy, ktoré sú vždy plné emócií ešte atraktívnejšie pre divákov. Vnímam to ako zásadný prínos RTVS k propagácii slovenského športu,“ konštatoval riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner.

Mohlo by vás ešte zaujímať