Reklama

Globecast rozširuje partnerstvo so SES k zaisteniu kapacity pre Orange Romania

Spoločnosť Globecast, globálny poskytovateľ riešení pre distribúciu mediálneho obsahu, rozširuje partnerstvo so spoločnosťou SES na zaistenie satelitnej kapacity prémiovej TV ponuky telekomunikačného operátora Orange Romania.

V súlade s niekoľkoročným rozšírením kontraktu, oznámeným spoločnosťou SES, si Globecast od spoločnosti SES prenajme pre Orange Romania niekoľko transpondérov telekomunikačnej družice ASTRA 5B na pozícii 31,5°E. Orange Romania túto kapacitu využije na prenos 112 kanálov, z ktorých 52 je vo vysokom rozlíšení HD. Programy budú vysielané v norme DVB-S2 a formáte MPEG-4. Globecast bude zodpovedný za celý vysielací reťazec vrátane správy poplatkov, šifrovania a kódovania obsahu pre jednotlivé televízne balíčky, rovnako ako za prenos signálu k vysielacej stanici (uplink) pre družicu ASTRA 5B.
Pokračovanie nižšie:


Prémiová televízna ponuka Orange Romania bola spustená v júni roku 2013 s podporou SES. Vysoký výkon a široké pokrytie satelitu ASTRA 5B dovoľuje prijímať HD kanály na rumunskom trhu aj na malé priemery satelitných antén. Na vysoko konkurenčnom rumunskom televíznom trhu s 98 percentami platených televízií a piatimi DTH platformami rastie zastúpenie Orange TV exponenciálne už od svojho vzniku.

Extenzívne sme spolu so SES pracovali a výsledkom je ukážka ďalšej výhody, ktorú toto partnerstvo prináša našim zákazníkom. Na takto konkurenčnom trhu je totiž kvalita služieb zásadným faktorom pre dosiahnutie úspechu. Sme preto radi ďalšiemu rozšíreniu tejto časti spolupráce,“ hovorí Biliana Pumpalovic, generálna riaditeľka Globecast v Moskve.

Táto rozšírená dohoda o spolupráci potvrdzuje zásadnú rolu satelitu, ako živej infraštruktúry pre telekomunikačných operátorov, na doručenie televízneho obsahu predplatiteľom,“ hovorí Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionálny riaditeľ pre región CEE, divízie SES Video v spoločnosti SES. „Služby DTH operátora Orange Romania podporujeme už od začiatku, nielen po stránke technickej, ale taktiež v oblasti marketingu. Teší nás, že pokračujeme v práci s takto inovatívnym partnerom a umožňujeme mu dodávať vysoko kvalitné služby zákazníkom.

Pozitívna zákaznícka skúsenosť s našimi službami je pre nás to najpodstatnejšie. Či ide o 4G sieť s najväčším pokrytím na zemi alebo o obsah, ktorý sprostredkovávame. Sme hrdí, že okrem našej základnej ponuky poskytujeme aj Orange Love balíčky do všetkých domácností ,okrem optiky, aj prostredníctvom satelitného signálu. Rozšírenie partnerstva s Globecast a SES zapadá presne do tejto stratégie,“ dodáva Yves Martin, marketingový riaditeľ Orange Romania.

Mohlo by vás ešte zaujímať