Reklama

MS vo florbale žien na Arena Sport

Zajtra sa začínajú Majstrovstvá sveta vo florbale žien. Konajú sa v Bratislave a potrvajú až do 9.decembra. Televízia Arena Sport odvysiela z týchto majstrovstiev približne 20 zápasov. Na stretnutia slovenských a českých žien majú práva verejnoprávne televízie oboch krajín.
Pokračovanie nižšie:


Najlepších 16 ženských tímov sveta je rozdelených do 4 základných skupín. Chýbať nebudú ani slovenské a české reprezentantky. Svetový šampionát sa bude konať v dvoch bratislavských halách na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý je hlavným stánkom turnaja a niekoľko zápasov sa odohrá aj v Hant Aréne.

Skupinu A budú tvoriť Fínsko, Nórsko, Česko, Lotyšsko, v skupine B sa stretnú Nemecko, Švédsko, Švajčiarsko, Poľsko, v skupine C je zaradené Slovensko, Singapur, Estónsko, Austrália a poslednej D skupine sú Japonsko, USA, Dánsko, Thajsko.

Tento šport patrí v Čechách už niekoľko rokov k najpopulárnejším a na Slovensku jeho obľúbenosť neustále rastie. Titul majsteriek sveta spred dvoch rokov obhajujú Švédky, ktoré pred dvoma rokmi vyhrali nad domácimi Fínkami až po samostatných nájazdoch. Slovenské florbalistky obsadili slušné 8. miesto, čo je zatiaľ najlepšie umiestnenie z Majstrovstiev sveta.

Program odvysielaných zápasov – základná časť:
1.12. 9:30 Dánsko – Thajsko
1.12. 11:30 Japonsko – USA
1.12. 15:00 Nemecko – Švédsko
2.12. 9:30 Nórsko – Lotyšsko
2.12. 11:30 Singapur – Austrália
3.12. 9:30 Singapur – Estónsko
3.12. 11:30 USA – Thajsko
3.12. 18:10 Švédsko – Poľsko

Televízia Arena Sport je dostupná slovenským zákazníkom napr. cez operátorov Skylink, UPC, freeSat, Orange, Antik, SWAN, Slovanet Orange Slovensko ako aj cez káblovky UPC, SWAN, Antik Telecom. Český divák sa k vysielaniu Arena Sport dostane napr. cez UPC, freeSat, DIGI CZ, Skylink, Nej.cz, CentroNet, sledovanitv.cz, či NetBox.

Mohlo by vás ešte zaujímať