Reklama

Virtuálna realita a najnovšie Ultra HD technológie od SES na veľtrhu IBC

Divízia SES Video predstaví na jednom z najväčších veľtrhov vysielacej techniky IBC 2017 v Amsterdame špičkovú technológiu v oblasti televízneho vysielania. Stánok SES 1.B51 je otvorený návštevníkom veľtrhu, ktorý sa koná v dňoch od 15. do 19. septembra.
Pokračovanie nižšie:


Na základe spolupráce so spoločnosťou Fraunhofer HHI budú mať návštevníci príležitosť preniesť sa do mesta Luxemburg, a to vďaka živému satelitnému prenosu panoramatického video obsahu 10Kx2K. Najnovšia verzia kamery Omnicam-360 od Fraunhofer HHI bude zachytávať živé scenérie z centra mesta Luxemburg, ktoré budú priamo do stánku SES prenášané pomocou satelitu ASTRA 2E na pozícii 28.2°E. Živý prenos budú môcť návštevníci sledovať prostredníctvom VR headsetu a zažiť tak virtuálnu prítomnosť v centre tohto mesta. Živý prenos virtuálnej reality bude tiež možné sledovať na obrazovke, ktorá umožňuje priblíženie obrazu vďaka diaľkovému ovládaniu cez 360-stupňový panoramatický obraz.

SES Video v spolupráci s LG, ATEME, France Television a 4-Ever bude demonštrovať vysielanie 100 Hz vysokej snímkovej rýchlosti Ultra HD obsahu sprostredkované cez satelit ASTRA 19.2°E. Obsah bude zobrazovať dynamické akčné scény, aby poukázal na výhody zobrazenia 100 snímok za sekundu v porovnaní s dnešným štandardom (50 fps) TV vysielania v Európe. Na príjem a zobrazenie slúži OLED TV od spoločnosti LG, ktorý využíva prototyp firmvéru HFR.

V spolupráci so Samsungom sa uskutoční svetovo prvý živý Ultra HD prenos cez satelit s využitím nového štandardu HDR10+. Ide o nový royalty free otvorený štandard z dielne Samsungu pre vysoký dynamický rozsah (technológia HDR). Využíva dynamické metadáta, aby poskytol ten najlepší HDR efekt pre každú scénu tým, že ešte viac znižuje stmievanie a sýtosť, pričom konvenčné HDR využíva statické metadáta s konštantným HDR efektom.

„Spoločnosť SES neustále skúma nové technológie a spolupracuje so zákazníkmi a odborníkmi z odvetvia, aby ešte viac zlepšila sledovanie obsahu, s cieľom vždy priniesť pohlcujúci zážitok,“ povedal Thomas Wrede, viceprezident pre nové technológie a štandardy, divízie SES Video. „Radi privítame návštevníkov IBC, ktorí budú môcť zažiť mesto Luxemburg prostredníctvom virtuálnej reality, vychutnať si obraz s využitím technológie HFR a objaviť úrovne jasu s využitím technológie HDR10+.“

Mohlo by vás ešte zaujímať