Reklama

V susednej Českej republike odštartoval nový športový kanál O2 TV Tenis

Dnes v skoro ranných hodinách spustila česká digitálna televízia O2 TV novú športovú stanicu s názvom O2 TV Tenis. Nový program ponúkne divákom v tomto roku približne až 3 800 hodín tenisových prenosov, 47 turnajov ženskej série WTA, 14 turnajov mužského okruhu ATP a tiež januároví Grand Slam Australian Open. Prevádzkovateľ chce ponúknuť predplatiteľom aj funkciu multidimenzia, vďaka ktorej môže O2 TV Tenis poskytnúť až štyri súbežne hrané zápasy.

O2 TV Tenis zahájil vysielanie štýlovo priamymi prenosmi práve v multidimenzi, kedy ponúkol úvodné súboje série WTA z čínskeho Šen-Čenu a z austrálskeho Brisbane.

O2 TV Tenis prinesie spolu 19 turnajov z mužského okruhu ATP World Tour 250 a už spomínaný Grand Slam Australian Open, ktorý štartuje 16. januára 2017. Tu sa vďaka sublicencii od Eurosportu zameria O2 TV výhradne na zápas českých zástupcov, a to už od prvého kola až po finále.

Podľa plánu sa nám darí napĺňať koncept samostatných kanálov, ktoré sa zameriavajú na najpopulárnejšie športy u nás. Vedľa O2 TV Sport, ktorý prináša vždy to najlepšie z ponuky, beží už od 8. augusta O2 TV Futbal. Dnes sme spustili O2 TV Tenis a ešte nás čaká hokej. Pre športových priaznivcov je to skutočne pestrá ponuka, ktorá patrí k tomu najlepšiemu na trhu, „uviedol David Duroň, riaditeľ O2 TV.

O2 TV môžu využívať zákazníci s internetovým pripojením od akéhokoľvek poskytovateľa v ČR, nemusí to byť teda len od O2. Pre plynulé sledovanie sa odporúča aspoň rýchlosť internetu 6 Mbit/s. Diváci môžu využiť služby ako spätné zhliadnutie programu až 50 hodín, sledovanie televízie na 4 zariadeniach (TV, mobil, tablet alebo notebook) či Videotéku. Navyše je je k dispozícii aj exkluzívne vysielanie programov O2 Sport a O2 TV Tenis.

Televízia O2 TV je od minulého roku dostupná aj na Slovensku. Zatiaľ však iba v rámci pilotnej fázy. V tejto fáze ponúka predplatiteľom 25 televíznych staníc pre tisíc zákazníkov z celého Slovenska. Zákazníci môžu službu využívať ako na mobilných zariadeniach tak aj so set-top-boxom.

Mohlo by vás ešte zaujímať