Reklama

Markíza a APKT podpísali dohodu o partnerstve v oblasti HD vysielania

Skupina Markíza a Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie (APKT) podpísali rámcovú zmluvu o podmienkach šírenia všetkých staníc skupiny Markíza aj v HD verzii a o možnosti ďalších digitálnych služieb pre zákazníkov, ako archív a OTT streaming.

Rámcová zmluva platí pre obdobie rokov 2015 – 2017 a oprávňuje všetkých operátorov, ktorí sú členmi APKT, vysielať HD verzie staníc Markíza, Doma a Dajto a ponúkať svojim zákazníkom nelineárne služby ako archív vlastnej tvorby skupiny Markíza a možnosť online a mobilného šírenia vysielania.
Pokračovanie nižšie:


Táto dohoda dáva možnosť priniesť divákom vysielanie vo vysokom rozlíšení a množstvo iných služieb. Všetci členovia APKT môžu do konca januára 2015 podpísať zmluvy potrebné na šírenie HD staníc a možné skvalitnenie ich online, mobilnej ponuky a archívu,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Markíza ukončila prechod na HD vysielanie tento december. Spravodajstvo, publicistické magazíny, vlastná tvorba ako Búrlivé víno a Chlapi neplačú, ale aj zahraničné filmy a seriály sú dostupné v plnej HD kvalite.

Som veľmi rád, že sme prechod na HD stihli načas a bez problémov a diváci si budú môcť vychutnať Vianoce vo vysokom rozlíšení,“ uzavrel Zdenko Ryšavý, technický riaditeľ skupiny Markíza.

Mohlo by vás ešte zaujímať