Reklama

Na slovenskom a českom trhu dnes odštartuje nový kanál AMC, nahradí MGM

Dnes 5. novembra 2015 prichádza na Slovensko a do Českej republiky nový kanál s názvom AMC na ktorom sa objavia pôvodné seriály spoločnosti AMC Networks “Halt & Catch Fire” či “The Divide,” ktoré boli produkované priamo AMC Studios. Okrem vlastnej produkcie ponúkne AMC aj populárne a ocenené filmy z celosvetovo uznávaných filmových štúdií vrátane MGM, Paramount a Sony.

Nový kanál odštartuje dnes premiérou exkluzívneho seriálu Halt and Catch Fire – PC Rebeli. Diváci ho budú môcť naladiť u svojich operátorov na doterajšej programovej pozícii filmového kanálu MGM, ktorý ukončí svoje vysielanie.
Pokračovanie nižšie:

História AMC
Pod názvom American Movie Classics začala televízna stanica AMC vysielať už v októbri 1984. V prvom rade sa zameriavala na klasické americké snímky z 50. rokov. Filmy boli vysielané bez úprav, čiernobiele, a len v popoludňajších a večerných hodinách. V rokoch 1996-1998 AMC pristúpilo k vysielaniu prvého seriálu z vlastnej produkcie Remember WENN. Až na výnimky však na AMC prevažovala tvorba prevzatá. Zásadná zmena nastala koncom septembra 2002, kedy AMC prerobilo rebranding z American Movie Classics na AMC a odklonilo sa od zamerania na klasickú filmovú tvorbu. Spolu s rebrandingom stanica priniesla celý rad vlastných programov, napríklad reality show FilmFakers (2004) a seriálové hity Mad men (2007), Perníkový otec (2008), The Prisoner (2009), najúspešnejší seriál Živí mŕtvi (2010) alebo The Killing (2011), Hell on Wheels (2011). Poslednými novinkami z dielne AMC sú seriálové novinky The Divide – Zlom alebo Halt and Catch Fire – PC Rebelové (oba 2014), ktoré budú od 5. novembra vysielané práve na stanici AMC.

AMC bude stavať na vlastnej tvorbe, klasiku ale nezavrhne
Práve pôvodné seriály AMC, Halt & Catch Fire – PC Rebeli a The Divide – Zlom budú medzi prvými, ktoré sa v exkluzívnej premiére objavia na obrazovke stanice česko-slovenskej AMC. Okrem vlastnej produkcie ponúkne kanál tiež populárne a cenené filmy z celosvetovo uznávaných filmových knižníc, vrátane MGM, Paramount a Sony. V novembri sa môžu diváci tešiť na filmy z „červenej zóny ČSFD“ ako sú: Capote (v hlavnej úlohe: Philip Seymour Hoffman), Poveste ich vyššie (v hlavnej úlohe: Clint Eastwood), taliansky wester Muž proti mužovi, alebo drámu 21 hodín v Mníchove. To je len malý zlomok filmov, ktoré AMC v novembri ponúka. Filmové špeciály je možné očakávať najmä cez víkendy, v priebehu týždňa sa kanál zameria na seriály. „Od roku 2015 budeme navyše vysielať premiérové seriály ihneď po uvedení v USA, aby sme divákom dopriali ich obľúbené epizódy čo najskôr,“ dodal Evžen Chlanda, Country manažér pre Českú republiku a Slovensko.

Klub Woodyho Allena
Priaznivci Woodyho Allena sa môžu tešiť na reprezentatívny výber z jeho úctyhodnej filmografie. V priebehu novembra odvysiela AMC viac ako 15 filmových titulov od tohto známeho režiséra ako: Iná žena, Banány, Danny Rose z Broadwaya, Zločiny a poklesky, Interiéry, Láska a smrť a mnoho ďalších.

Halt and Catch Fire – PC Rebeli
Myslíte si, že vývoj počítača bola nudná záležitosť? Tento seriál vám dokáže opak. Dej plný zvratov, geniálnych vizionárov, túžob po sebarealizácií a naschválov veľkých korporácií rozhodne nezaujíma iba „ajťákov“. Takto sa písala história osobných počítačov.
Píšu sa 80. roky 20. storočia. Trh s výpočtovou technikou a osobnými počítačmi rastie závratným tempom, tempom, ktoré z veľkej časti diktuje predovšetkým korporácia IBM. Práve z Big Blue (ako sa IBM prezýva) pritom odchádza obchodník Joe MacMillan (Lee Pace známy napríklad ako kráľ elfov z trilógie Hobit), ktoré príjmu na rovnakú pozíciu v spoločnosti Cardiff Electric. MacMillan má ale vyššie ambície ako byť radovým obchodníkom. Nového zamestnávateľa preto aj za pomoci geniálneho inžiniera a vizionára Gordona Clarka (Scott McNairy) klamstvom presvedčí k vstupu do tuhej bitky na poli vývoja osobných počítačov. Do tímu na pozíciu inžinierky priberú ešte mladú hackerku Cameron Howeovú (Mackenzie Davis). Nerovný súboj Dávida s Goliášom, respektíve Cardiff Electric s IBM, môže začať.

Premiéra na AMC: Streda 5. novembra o 22:00 Hrajú: Lee Pace, Mackenzie David, Kerry Bishé, Scoot McNairy

The Divide – Zlom
Prekvapivo surový pohľad do zákulisia amerického súdnictva, práva a politických pletiek, odhalí svet plný rasových predsudkov, protichodných ambícií a vnútorne rozdvojených protagonistov.
Obhajkyňa Christine Rosa (Marin Ireland) pracuje pre mimovládnu organizáciu, ktoré poskytuje pomoc nevinne odsúdeným ľuďom. Rosa je presvedčená, že narazila na modelový príklad justičného omylu: ktosi bol podľa nej neprávom odsúdený za zločin, ku ktorému došlo pred jedenástimi rokmi a v dôsledku ktorého bola brutálne zmasakrovaná celá jedna rodina. V trochu zaslepenej snahe dovolať sa pravdy nachádza nové dôkazy, čím ale proti sebe popudí Afroameričana a oblastného štátneho zástupcu Adama Page (Damon Gupton). Rosa i Page sú totiž každý presvedčený o svojej pravde. Čo pritom začalo ako čisto pracovná záležitosť – skúmaním viny či neviny odsúdeného človeka, začína sa čím ďalej, tým viac dotýkať tiež osobných životov oboch aktérov…

Premiéra na AMC: Streda 6. novembra o 22:00 Hrajú: Marin Ireland, Damon Gupton, Nia Long, Joe Anderson

Mohlo by vás ešte zaujímať