Reklama

DIGI Sport bude exkluzívnym vysielateľom historicky prvých Európskych hier

Športová televízna stanica DIGI Sport získala pre územie Slovenskej a Českej republiky exkluzívne vysielacie práva na I. Európske hry Baku 2015. Diváci tohto slovenského športového kanálu tak uvidia historicky prvé multišportové podujatie starého kontinentu. Informovala dnes o tom televízia v tlačovej správe.

Sme radi, že naša spoločnosť, ktorá okrem ďalších vyše 100 TV staníc, ponúka divákom aj svoje vlastné štyri športové kanály DIGI Sport 1,2,3 a 4, môže športovej verejnosti v Slovenskej i Českej republike priniesť program, porovnateľný s olympijskými hrami. Európske hry budú najvýznamnejším športovým podujatím budúceho roku. Práve vďaka svojim štyrom špecializovaným športovým kanálom dokážeme divákovi priniesť prakticky všetko podstatné, čo sa na športoviskách v Azerbajdžane od 12. júna do 28.júna budúceho roku udeje. Už teraz garantujeme vysielanie najmenej 500 hodín programu a v závislosti od výsledkov slovenských a českých športovcov sa tento objem ešte môže zvýšiť. Program budú tvoriť predovšetkým priame prenosy a súhrnné spravodajstvo z každého dňa súťaží. Súčasťou prenosov budú aj otvárací a záverečný ceremoniál, ktoré sľubujú nebývalý divácky zážitok,“ uviedol pri podpise zmluvy s BEGOC (Organizačný výbor Európskych hier Baku 2015) generálny riaditeľ DIGI Slovakia Marcel Šatanek.
Pokračovanie nižšie:


Marcel Šatanek nevylúčil možnosť spolupráce s inými televíznymi spoločnosťami na území Slovenskej a Českej republiky. Už sa ozval aj prvý záujemca, Česká televízia, s ktorou DIGI Sport začne v týchto dňoch predbežne rokovať.

Vzhľadom na to, že tzv. host broadcasterom Hier, teda producentom, vyrábajúcim televízny signál, je spoločnosť International Sports Broadcasting (ISB) so sídlom v Madride, ktorá pokrývala posledných 7 Olympijských hier, diváci budú mať zaručenú špičkovú kvalitu snímania nielen po obsahovej, ale i technickej stránke.

Je paradoxné, že Európa – na rozdiel od Ameriky, Ázie a Afriky – nemala doteraz svoje kontinentálne hry. Od budúceho roka to už však nebude platiť a starý kontinent sa tak pridá k známym Panamerickým či Ázijským hrám i podujatiam ostatných kontinentov. Cyklus Hier bude štvorročný: majú sa konať vždy rok pred olympijskými hrami. V Baku budú súťaže v jednástich z celkového počtu 28 športových odvetví súčasťou kvalifikácie na Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro. Iniciátor Európskych hier – Európske olympijské výbory (EOV) však chce docieliť, aby sa v budúcnosti stali univerzálnym kvalifikačným podujatím na OH.

V Baku sa očakáva účasť viac ako 6000 športovcov zo všetkých 49 európskych krajín. Tí budú o medaily bojovať v 20 športoch – 16 olympijských a 4 neolympijských. Dovedna budeme svedkami 253 disciplín. Na porovnanie – na olympijských hrách v Londýne sa súťažilo v 302 disciplínach v rámci 28 športových odvetví.

Z Česka a Slovenska uvidíme v Baku početné, vyše 100-členné výpravy, ba očakáva sa, že účasť Slovenska bude početnejšia než jeho doteraz najväčšia delegácia na olympijských hrách v roku 2000. Vtedy Slovenská republika vďaka účasti až troch kolektívov (družstvá futbalistov, vodných pólistov a basketbalistiek) vyslala do Sydney dovedna 112 športovcov.

Vyhliadky na dobré umiestnenie si zo slovenských športovcov robia najmä rýchlostní kanoisti, strelci, zápasníci, džudisti a plážové volejbalistky. Úspechy v kanoistike a streľbe očakávajú aj českí fanúšikovia, ktorí sa spoliehajú ešte aj na plavcov, cyklistov a tím streetballistiek.

Mohlo by vás ešte zaujímať