Reklama

Towercom zlepší pokrytie Plustelky na východe Slovenska v priebehu augusta [+ mapa pokrytia]

Letný mesiac august prinesie obyvateľom východného Slovenska dve významné zmeny, ktoré prispejú k rozšíreniu programovej ponuky dostupnej cez bežnú anténu a zároveň k skvalitneniu príjmových podmienok DVB-T.

Na najvyššej stavbe na Slovensku (výška 300 m) a zároveň najvýznamnejšom vysielači pre východné Slovensko Košice – Dubník budú zrealizované dve technické úpravy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 12. a 13. augusta 2014,“ informovala dnes spoločnosť Towercom. Stane sa tak približne mesiac po tom čo spoločnosť získala na vyššie uvedený zmeny od Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) povolenie.
Pokračovanie nižšie:


Prvou zmenou je podľa Towercomu presun vysielania 4. multiplexu s ponukou Plustelky do hlavného anténového systému na vrchole stožiara (22.kanál), čím sa rozšíri jeho pokrytie a diváci z Prešova, Trebišova a okolia si budú môcť naladiť okrem programov Voľnej telky a aj programy Plustelky.

Druhou plánovanou zmenou je presun vysielania 2. multiplexu (JOJ, Plus, Markíza, TA3 a Doma) z vysielača Košice – Makovica na Dubník (59.kanál), čo umožní podľa Towercomu jednoduchší a pohodlnejší príjem všetkých celoplošných TV staníc z jedného smeru. „Vysielač Košice – Dubník bude vysielať z hlavného anténového systému všetky 4 celoplošné digitálne terestriálne multiplexy s kompletnou ponukou Voľnej telky aj Plustelky. Zmeny sa uskutočnia v dňoch 12. a 13. augusta, počas ktorých môže dôjsť ku krátkodobému obmedzeniu vysielania 2. multiplexu,“ informoval dnes Towercom v tlačovej správe.

Viac informácii o digitálnej platforme Plustelka si môžete prečítať na našej špeciálnej stránke.

Nová mapa pokrytia 4. multiplexu
dubnik_m4_novy

Mohlo by vás ešte zaujímať