Reklama

Nemecká platforma Satelio sa presunie na družicu Amos 5

Nemecká satelitná platforma Satelio, ktorá je určená pre divákov v Namibii a Južnej Afrike, zmení družicu. Platforma sa presunie zo súčasného satelitu Intelsat 20 (68,5°E) na AMOS 5 (17°E). Informovala o tom samotná platforma na svojich oficiálnych webových stránkach.

K odpojeniu programov z doterajšej družice nedôjde hneď, istý čas bude prebiehať súbežné vysielanie z oboch družíc a počas neho budú mať diváci čas si pretočiť svoje satelitné paraboly na novú orbitálnu pozíciu.

Za platformou Satelio, ktorá oficiálne odštartovala koncom roka 2013, stojí nemecká spoločnosť Deutscher Televisionsklub Betriebs GmbH. Nemecky hovoriacim divákom v rôznych častiach Afriky ponúka nemecké programy. Z novej satelitnej pozície ponúkne viac programov a za nižšiu cenu.

Len pre zaujímavosť cena v prípade ročného predplatného vychádza kompletne aj s aktivačným poplatkom a boxom na 518 dolárov (381 €), v priemere teda 43,17 dolárov (32 €) mesačne. V porovnaní so starou cenou je to o 14 € mesačne lacnejšie.

V programovej ponuke Satelio sa nachádzajú programy: RTL, Sat.1, RTL2, ProSieben, Vox, Kabel Eins, Super RTL, Puls 4 Austria, Sixx, N24, EuroNews, Your Familiy Entertainment, Jukebox, C-Music TV, ProSieben Maxx a DW TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať