Reklama

Slovak Sport.TV 1 bude vo štvrtom multiplexe, Towercom však bude musieť vykonať drobné zmeny

Slovenský športový kanál Slovak Sport.TV 1, ktorý rozšíri ponuku digitálnej terestriálnej platformy Plustelka už o pár dní, bude dostupný pre divákov vo štvrtom celoplošnom multiplexe spolu s ostatnými kódovanými kanálmi z ponuky Plustelky. Spoločnosť Towercom, ako prevádzkovateľ všetkých celoplošných multiplexov, bude však musieť vykonať z dôvodu obmedzenej kapacity štvrtého multiplexu drobné zmeny. Dôjde preto k presunu informačného „TEST“ kanálu do prvého multiplexu a k zmene druhých audio stôp na všetkých kanáloch z kompresného formátu MPEG do AAC. Prvé audio stopy na kanáloch vo štvrtom multiplexe zostanú v kompresnom formáte MPEG a druhé budú v úspornejšom AAC. Po týchto zmenách tak vznikne potrebná kapacita pre pridanie nového televízneho kanálu Slovak Sport.TV 1.
Pokračovanie nižšie:


Pripomeňme, že Towercom už testoval kompresný audio formát AAC (MPEG4 zvuk) ešte začiatkom novembra minulého roka. Vtedy tento tento formát testoval na programoch ČT1 a TV LUX.

Plustelka po pridaní športového kanálu Slovak Sport.TV 1 bude ponúkať svojim zákazníkom už štyri televízne kanály bez mesačných poplatkov (ČT1, ČT2, TV LUX a Slovak Sport.TV 1) a ďalších deväť voliteľných (Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice) za mesačný poplatok 5,99 € s DPH. V prípade ročného predplatného je k dispozícii jeden mesiac zdarma, zákazník tak zaplatí 65,89 €.

Mohlo by vás ešte zaujímať