Reklama

Slovak Sport.TV 1 bude vo štvrtom multiplexe, Towercom však bude musieť vykonať drobné zmeny

Slovenský športový kanál Slovak Sport.TV 1, ktorý rozšíri ponuku digitálnej terestriálnej platformy Plustelka už o pár dní, bude dostupný pre divákov vo štvrtom celoplošnom multiplexe spolu s ostatnými kódovanými kanálmi z ponuky Plustelky. Spoločnosť Towercom, ako prevádzkovateľ všetkých celoplošných multiplexov, bude však musieť vykonať z dôvodu obmedzenej kapacity štvrtého multiplexu drobné zmeny. Dôjde preto k presunu informačného „TEST“ kanálu do prvého multiplexu a k zmene druhých audio stôp na všetkých kanáloch z kompresného formátu MPEG do AAC. Prvé audio stopy na kanáloch vo štvrtom multiplexe zostanú v kompresnom formáte MPEG a druhé budú v úspornejšom AAC. Po týchto zmenách tak vznikne potrebná kapacita pre pridanie nového televízneho kanálu Slovak Sport.TV 1.

Pripomeňme, že Towercom už testoval kompresný audio formát AAC (MPEG4 zvuk) ešte začiatkom novembra minulého roka. Vtedy tento tento formát testoval na programoch ČT1 a TV LUX.

Plustelka po pridaní športového kanálu Slovak Sport.TV 1 bude ponúkať svojim zákazníkom už štyri televízne kanály bez mesačných poplatkov (ČT1, ČT2, TV LUX a Slovak Sport.TV 1) a ďalších deväť voliteľných (Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice) za mesačný poplatok 5,99 € s DPH. V prípade ročného predplatného je k dispozícii jeden mesiac zdarma, zákazník tak zaplatí 65,89 €.

Mohlo by vás ešte zaujímať