Poliakov čakajú v najbližších hodinách zmeny v DVB-T multiplexoch, pribudnú aj nové stanice TVP ABC a TV Trwam

V noci zo 14. na 15. februára dôjde u našich severných susedov v Poľsku ku konfiguračným zmenám v digitálnych terestriálnych multiplexoch MUX 1 a MUX 3 z dôvodu pridania dvoch nových televíznych programov TVP ABC a TV Trwam. Zmeny by mali byť dokončené podľa prevádzkovateľa, spoločnosti Emitel, v sobotu 15. februára v ranných hodinách.

V prvom multiplexe bude nahradený kanál TVP 1 HD jeho SD verziou, odobraný bude kanál TVP info a pribudnú nové stanice TVP ABC a TV Trwam. Doterajšie kanály ESKA TV, POLO TV, ATM Rozrywka a TTV zostanú v multiplexe vysielať aj naďalej.

Do tretieho multiplexu sa presunie kanál TVP info z prvého multiplexu a SD verzia TVP 1 bude nahradená verziou vo vysokom rozlíšení (HD).

V dôsledku vyššie uvedených zmien, ktoré prebehnú z dôvodu zaradenia dvoch nových kanálov bude potrebné aby diváci, ktorí prijímajú signál poľských multiplexov preladili svoje set-top-boxy či televízory s DVB-T tunerom.

Kanál TVP ABC získal licenciu od tamojšieho regulátora 15. júla 2013. Vo vysielaní by sa mali objaviť programy zamerané na deti vo veku od 4 do 12 rokov.

TV Trwam je poľská kresťanská televízia, ktorá prináša od 13. mája 2003 svojim divákom kresťanské programy, priame prenosy z omší, ale nechýbajú ani dokumentárne programy či filmy.

Nová ponuka poľských multiplexov MUX 1 a MUX 3:

MUX_DVB_T_PL1

MUX_DVB_T_PL2

Moho by Vás ešte zaujímať

JOJ Cinema voľne cez anténu

JOJ Cinema voľne cez anténu

Prevádzkovateľ terestriálnej platformy Plustelka, ako aj všetkých celoplošných vysielačov, spoločnosť Towercom, pripravil aj na december…