Reklama

TVP testuje v DVB-T nové technológie, chce šíriť viac programov

Poľská verejnoprávna televízia (TVP) testuje v pozemnom digitálnom vysielaní nové technológie, ktoré majú za cieľ umožniť šírenie v 3. multiplexe (MUX 3) viac televíznych kanálov. Ak budú testy úspešné v jednom multiplexe by tak mohli byť šírené programy TVP1 HD, TVP2 HD a ďalších šesť televíznych programov v SD kvalite (MPEG-4).

TVP spustila testy v piatok 17. januára vo Varšave na 29. kanáli z ktorého šíri osem televíznych programov TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Polonia a TVP INFO.
Pokračovanie nižšie:

Testovacie vysielanie bude prebiehať do konca januára 2014. Výsledky testov chcel poľský verejnoprávny vysielateľ prezentovať 13. februára tohto roku počas seminára s názvom Budúcnosť pozemného televízneho vysielanie v Poľsku.

Aktuálne šíri TVP v 3. multiplexe šesť programov v SD kvalite, jeden vo vysokom rozlíšení a ďalšie tri programy sú dostupné divákom v rámci 1. multiplexu. Prvý multiplex však budú musieť súčasné kanály TVP opustiť a uvoľnenú kapacitu využijú televízie TV Trwam, TVP ABC a Stopklatka TV.

(satkurier.pl, red)

Mohlo by vás ešte zaujímať