Reklama

Towercom jedná s prevádzkovateľom Slovak Sportu, Slovak Sport.TV 3 zatiaľ aj naďalej v teste a v MPEG-2

Športový kanál Slovak Sport.TV 3 je zatiaľ aj naďalej dostupný divákom v prvom celoplošnom multiplexe ako test kanál (TEST1) a v kompresnom formáte MPEG-2. V najbližšiu dobu to tak zrejme aj zostane naďalej. Podľa spoločnosti Towercom, ktorá prevádzkuje 1. multiplex, ešte prebiehajú rokovania s prevádzkovateľom športovej stanice. „Rokovania s vysielateľom Slovak Sport ešte nie sú definitívne ukončené a preto Slovak Sport naďalej ostáva v testovacej prevádzke s aktuálnymi vysielacími parametrami,“ povedal pre náš portál SatelitnáTV.sk Michal Šuran, marketingový manažér spoločnosti Towercom.
Pokračovanie nižšie:

O tom či zostane Slovak Sport.TV 3 vysielať v kompresnom formáte MPEG-2 alebo prejde do MPEG-4 je podľa šéfa Slovak Sportu Róberta Greguša zatiaľ predčasné hovoriť.

Slovak Sport.TV 3 vysiela v 1. multiplexe, ktorý pokrýva približne 80% slovenských domácností, od novembra 2013. K dispozícii je stále v testovacom režime, preto je názov kanálu TEST1, a v kompresnom formáte MPEG-2. O tom či zostane kanál vysielať v kompresnom formáte MPEG-2, alebo prejde ako už bolo avizované do novšieho formátu MPEG-4, zatiaľ tak nie je známe.

Mohlo by vás ešte zaujímať