Reklama

RTG TV ukončil svoje vysielanie na satelite EUTELSAT HOT BIRD 13°E

Ruský televízny kanál Russian Travel Guide (RTG TV) ukončil svoje vysielanie prostredníctvom satelitnej pozície EUTELSAT HOT BIRD 13°E. Vysielanie bolo dostupné na frekvencii 11 623 MHz. Záujemcovia o tento kanál ho však môžu aj naďalej sledovať prostredníctvom družice EUTELSAT 9A (9°E) na frekvencii 11 882 MHz. Vysielanie je dostupné nekódovane s tromi audio stopami (ruskou, anglickou a tureckou). Vzhľadom k tomu, že program vysiela z DVB-S2 transpondéra je pre príjem potrebný satelitný HD prijímač. Prevádzkovateľ kanálu však už oznámil, že plánuje šírenie tohto programu prostredníctvom satelitu zakódovať. Presný termín však nie je známy.
Pokračovanie nižšie:

RTG TV prináša vo svojom vysielaní dokumentárne programy o prírode, cestovaní, vede, kultúre či histórii Ruskej federácie. Z našich operátorov ho má v ponuke napr. Slovak Telekom, Orange či Antik Telecom.

Na doterajšej programovej pozícii po RTG TV na satelite Eutelsat Hot Bird 13D (13°E) by sa mal vo februári objaviť nový dokumentárny kanál RTG International.

Technické parametre pre príjem RTG TV:
Družica: Eutelsat 9A (9°E)
Frekvencia: 11 882 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 2/3
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: nie
Provider: RRSat
Názov: RTG TV

(satkurier.pl)

Mohlo by vás ešte zaujímať