Reklama

RTG TV ukončil svoje vysielanie na satelite EUTELSAT HOT BIRD 13°E

Ruský televízny kanál Russian Travel Guide (RTG TV) ukončil svoje vysielanie prostredníctvom satelitnej pozície EUTELSAT HOT BIRD 13°E. Vysielanie bolo dostupné na frekvencii 11 623 MHz. Záujemcovia o tento kanál ho však môžu aj naďalej sledovať prostredníctvom družice EUTELSAT 9A (9°E) na frekvencii 11 882 MHz. Vysielanie je dostupné nekódovane s tromi audio stopami (ruskou, anglickou a tureckou). Vzhľadom k tomu, že program vysiela z DVB-S2 transpondéra je pre príjem potrebný satelitný HD prijímač. Prevádzkovateľ kanálu však už oznámil, že plánuje šírenie tohto programu prostredníctvom satelitu zakódovať. Presný termín však nie je známy.

RTG TV prináša vo svojom vysielaní dokumentárne programy o prírode, cestovaní, vede, kultúre či histórii Ruskej federácie. Z našich operátorov ho má v ponuke napr. Slovak Telekom, Orange či Antik Telecom.

Na doterajšej programovej pozícii po RTG TV na satelite Eutelsat Hot Bird 13D (13°E) by sa mal vo februári objaviť nový dokumentárny kanál RTG International.

Technické parametre pre príjem RTG TV:
Družica: Eutelsat 9A (9°E)
Frekvencia: 11 882 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 2/3
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: nie
Provider: RRSat
Názov: RTG TV

(satkurier.pl)

Mohlo by vás ešte zaujímať