Reklama

Poľská verejnoprávna televízia spustí vo februári nový detský kanál TVP ABC

Poľský verejnoprávny vysielateľ TVP spustí vo februári nový televízny kanál zameraný na detského diváka s názvom TVP ABC. Televízia by mala odštartovať 15. februára 2014 a bude dostupná nekódovane pre všetkých divákov prostredníctvom terestriálnych vysielačov v rámci poľského 1. multiplexu (MUX 1). Satelitní operátori zatiaľ o zaradení TVP ABC do svojej ponuky neinformovali.

Kanál TVP ABC získal licenciu od tamojšieho regulátora 15. júla 2013. Vo vysielaní by sa mali objaviť programy zamerané na deti vo veku od 4 do 12 rokov.

Poľský verejnoprávny vysielateľ TVP aktuálne už prevádzkuje 12 televíznych kanálov v štandardnom rozlíšení (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Polonia, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, Belsat TV, TVP Parlament) a štyri v HD kvalite (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP HD a TVP Sport HD). Najnovším prírastkom je práve TVP Sport HD, ktorý odštartoval 12. januára 2014. TVP ABC bude tak už v poradí trinástym televíznym kanálom verejnoprávneho vysielateľa u našich severných susedov.

(satkurier.pl)

Mohlo by vás ešte zaujímať