Reklama

ČT zatraktívnila svoju HbbTV aplikáciu, sprístupnila v nej informačný servis z lyžiarskych stredísk

Po archíve vysielania (iVysílání) sprístupnila Česká televízia (ČT) vo svoje aplikácii HbbTV od dnes aj aplikáciu Panorama, ktorá prináša na televízne obrazovky podrobný informačný servis z lyžiarskych stredísk v Českej republike. Diváci tak môžu okrem iného aj napr. sledovať naživo vysielanie z panoramatických kamier či získať doplnkové informácie o prevádzke a aktuálnych podmienkach v lyžiarskych strediskách.

Aplikácia Panorama je členená do troch hlavných kategórií, v ktorých sa užívateľ pohybuje jednoducho, iba kurzorovými tlačidlami na diaľkovom ovládači a tlačidlom OK. V prvej záložke sa nachádza hlavný zoznam publikovaných pohorí a následne výpis konkrétnych stredísk v danej lokalite. Súčasťou detailu každého strediska sú ďalšie dve záložky s prehľadom zjazdových a bežeckých tratí a s panoramatickou mapou. Nechýba ani celá rada ďalších potrebných informácií o výške snehu, teplote či prevádzky strediska. V aplikácii je možné tiež vyhľadávať lyžiarske areály podľa abecedy, záložka „Obľúbené“ umožňuje individuálny výber stredísk podľa preferencií užívateľa,„vysvetľuje vedúci teletextu ČT, Jan Zeman.

Služby HbbTV, ktoré sú vhodným doplnkom televízneho vysielania, budeme naďalej rozvíjať. Chceme najmä pracovať na aplikáciách, ktoré umožnia divákom súbežné sledovanie programu a doplnkových informácií k nemu „, dopĺňa vedúci Nových médií ČT Pavel Kohout.

Slovenskí diváci si môžu novú HbbTV aplikáciu na programoch Českej televízie, ktoré sú dostupné prostredníctvom satelitu ASTRA 3B (23,5°E) či v digitálnej terestriálnej platforme Plustelka. Podmienkou okrem vlastnenia zariadenia s podporou HbbTV vysielania je aj pripojenie na internet. Hybridné vysielanie sa následné aktivuje štandardne po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Niekoľko ukážok aplikácie HbbTV – Panorama:

CT_HbbTV_Panorama1CT_HbbTV_Panorama2CT_HbbTV_Panorama3CT_HbbTV_Panorama4

Mohlo by vás ešte zaujímať