Reklama

ČT zatraktívnila svoju HbbTV aplikáciu, sprístupnila v nej informačný servis z lyžiarskych stredísk

Po archíve vysielania (iVysílání) sprístupnila Česká televízia (ČT) vo svoje aplikácii HbbTV od dnes aj aplikáciu Panorama, ktorá prináša na televízne obrazovky podrobný informačný servis z lyžiarskych stredísk v Českej republike. Diváci tak môžu okrem iného aj napr. sledovať naživo vysielanie z panoramatických kamier či získať doplnkové informácie o prevádzke a aktuálnych podmienkach v lyžiarskych strediskách.

Aplikácia Panorama je členená do troch hlavných kategórií, v ktorých sa užívateľ pohybuje jednoducho, iba kurzorovými tlačidlami na diaľkovom ovládači a tlačidlom OK. V prvej záložke sa nachádza hlavný zoznam publikovaných pohorí a následne výpis konkrétnych stredísk v danej lokalite. Súčasťou detailu každého strediska sú ďalšie dve záložky s prehľadom zjazdových a bežeckých tratí a s panoramatickou mapou. Nechýba ani celá rada ďalších potrebných informácií o výške snehu, teplote či prevádzky strediska. V aplikácii je možné tiež vyhľadávať lyžiarske areály podľa abecedy, záložka „Obľúbené“ umožňuje individuálny výber stredísk podľa preferencií užívateľa,„vysvetľuje vedúci teletextu ČT, Jan Zeman.
Pokračovanie nižšie:

Služby HbbTV, ktoré sú vhodným doplnkom televízneho vysielania, budeme naďalej rozvíjať. Chceme najmä pracovať na aplikáciách, ktoré umožnia divákom súbežné sledovanie programu a doplnkových informácií k nemu „, dopĺňa vedúci Nových médií ČT Pavel Kohout.

Slovenskí diváci si môžu novú HbbTV aplikáciu na programoch Českej televízie, ktoré sú dostupné prostredníctvom satelitu ASTRA 3B (23,5°E) či v digitálnej terestriálnej platforme Plustelka. Podmienkou okrem vlastnenia zariadenia s podporou HbbTV vysielania je aj pripojenie na internet. Hybridné vysielanie sa následné aktivuje štandardne po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Niekoľko ukážok aplikácie HbbTV – Panorama:

CT_HbbTV_Panorama1CT_HbbTV_Panorama2CT_HbbTV_Panorama3CT_HbbTV_Panorama4

Mohlo by vás ešte zaujímať