Reklama

Druhý tohtoročný AB Workshop bol zameraný hlavne na prijímače VU+ DUO 2 a AB IPBOX PrismCube Ruby

V stredu 25. septembra 2013 usporiadala spoločnosť AB-COM s.r.o. z Topoľčian v poradí už druhý tohtoročný AB Workshop pre vybraných predajcov, ktorý bol hlavne zameraný na najnovšie satelitné prijímače AB Cryptobox, VU+ DUO 2, ako aj linuxový satelitný HD prijímač postavený na platforme XBMC AB IPBOX PrismCube Ruby. Na prezentácii nechýbali ani novinky z portfólia AB LED.

Najskôr ako prvý predajcom ukázal servisný technik Daniel Herda niekoľko spôsobov ako jednoducho a rýchlo aktualizovať softvér v prijímačoch AB Cryptobox rady 5xx. Následne predstavil a podrobnejšie vysvetlil aj niektoré novinky v najnovšom softvéry, ktorý vyšiel začiatkom septembra. Daniel Herda pokračoval po krátkej prestávke aj druhou prezentáciou, ktorá sa týkala linuxového prijímača VU+ DUO 2, v ktorej informoval o základných vlastnostiach a prakticky prešiel celou inštaláciou softvéru ako aj prvotnou inštaláciou či neskôr aj zálohou celého prijímača na externé pamäťové zariadenie (USB kľúč). Počas viac ako hodinovej prezentácie nechýbali aj návody ako upraviť setting v prijímači pomocou PC či inštalovať pluginy a to buď manuálne cez USB kľúč poprípade priamo z internetu.
Pokračovanie nižšie:

Po obede bola pripravená krátka prezentácia LED produktov značky AB LED, následne po ktorej už nasledovala hlavná a hádam aj najviac očakávaná prezentácia linuxového dvojtunerového satelitného HD prijímača AB IPBOX PrismCube Ruby od kórejského výrobcu Marusys, ktorý sa dostal oficiálne do predaja len tento mesiac. Samotnej prezentácie sa ujal servisný technik Martin Ďurinský. Prijímač predstavil kompletne vo vyše hodinovej prezentácii od základnej charakteristiky, prvotnej inštalácií až po inštaláciu doplnkov (addonov). Nevynechal ani predstavenie funkcií ako napr. TimeShift, permanentný Timeshift, EPG či streamovanie videa z externého zariadenia (PC).

Účastníci AB Workshopu sa mohli počas celého dňa kompletne zoznámiť s predstavovanými produktmi, ako aj získať praktické skúsenosti so samotným nastavovaním či inštaláciou nových verzií softvéru, doplnkov a to hlavne v prípade novej platformy XBMC, ktorá je po prvýkrát použitá v satelitnom prijímači AB IPBox Prismcube RUBY. Počas celého AB Workshopu bolo tiež možné diskutovať so servisnými technikmi ako aj obchodnými manažérmi spoločnosti AB-COM s.r.o.

013534242218100705030213

Mohlo by vás ešte zaujímať