Reklama

Nové programy ČT:D a ČT art budú dostupné zákazníkom Skylinku len s novými kartami

Zákazníci satelitnej platformy Skylink môžu naladiť testy nových programov Českej televízie ČT:D a ČT art na satelite ASTRA 3A (23,5°E) už od 8. augusta. Vysielanie je dostupné na frekvencii 12 525 MHz. Už od samého začiatku testov sú však programy dostupné zákazníkom satelitnej platformy Skylink len s novými dekódovacími kartami typu ICE a Irdeto. Majitelia so staršími dekódovacími kartami Cryptoworks k novým programom ČT:D a ČT art prístup nemajú ani počas práve prebiehajúcich testov a nebudú ho mať ani po spustení oficiálneho vysielania. V prípade záujmu o príjem ČT:D a ČT art si preto majitelia starších dekódovacích kariet Cryptoworks budú musieť vymeniť svoju súčasnú dekódovaciu kartu za novú Výmena M7 ICE.
Pokračovanie nižšie:

Technológia CryptoWorks nie je už dlhšiu dobu (od 1.1.2013) výrobcom podporovaná, z toho dôvodu sa snaží prevádzkovateľ platformy Skylink vymeniť čo najrýchlejšie svojim zákazníkom tieto karty za karty s kódovaním v systéme Irdeto, ktorým kódovací systém Cryptoworks nahradzuje. Z toho dôvodu už podľa našich informácií nebudú nové programy ČT na tieto karty zaradené,“ povedala pre náš portál SatelitnaTV.sk tlačová hovorkyňa ČT Alžběta Plívová. Ako ďalej dodáva: „Okrem kariet Irdeto alebo Irdeto/ICE budú nové programy zaradené aj na karty ČT, ktoré sú poskytované prevádzkovateľom Skylink divákom ČT bez servisného poplatku (iba pre občanov ČR, pozn. redakcie).“

Oba nové kanály ČT:D a ČT art si budú deliť jednu programovú pozíciu. ČT:D bude vysielať denne od 6 do 20 hod. a od 20 hodiny do pol druhej v noci ČT art. Kanál ČT:D bude zameraný na detského diváka, ČT art na kultúru a umenie. Oficiálny štart oboch kanálov je naplánovaný na 31. augusta 2013.

Technické parametre pre príjem:
Družica: ASTRA 3A (23,5°E)
Frekvencia: 12 525 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: Skylink
Názov: CT:D / CT art
Video PID: 168, Audio PID: 114, PCR PID: 168, PMT PID: 1032, TSID: 3014, SID: 8009

Mohlo by vás ešte zaujímať