Reklama

Žilinská lokálna televízia TV 56 nevysiela

V Žiline prestala vysielať od nového roku lokálna televízia TV 56, ktorú mohli prijímať diváci ako prostredníctvom lokálneho multiplexu DVB-T tak aj vo vybraných káblových rozvodoch v Žiline. Ako uvádza samotná televízia na svojich internetových stránkach, televízia nevysiela kvôli technickej odstávke. Samotná odstávka ma trvať až do konca januára 2013.

Žilinská lokálna televízia TV 56 prináša svojim divákom vždy aktuálne informácie o dianí v meste. Vo vysielaní však nechýbajú ani tématické magazíny či dokumenty.

TV 56 bola aj súčasťou lokálneho digitálneho multiplexu (DVB-T), ktorý vysielal na 56. kanáli z vysielača Žilina – Veľké Hradisko vďaka čomu mohli televíziu prijímať aj v mestách Bytča či Kysucké Nové Mesto. Vysielanie lokálneho multiplexu však už nie je dostupné niekoľko týždňov. Podľa našich informácii TV 56 už vyradil aj jeden poskytovateľ káblovej televízie v Žiline.

Po vypnutí DVB-T multiplexu a vyradenie televízie TV 56 z káblových rozvodov môže znamenať aj koniec samotnej televízie.

Mohlo by vás ešte zaujímať