Reklama

Televízia Magio už aj na počítači, tablete alebo mobile

Telekom posúva sledovanie digitálnej televízie Magio ešte ďalej – po novom ju bude možné pozerať nielen na televízore v obývačke, ale aj na ďalších zariadeniach v domácnosti. Vďaka technológii Multiscreen môžu zákazníci Magio TV sledovať vybrané slovenské a české kanály na zariadeniach ako je desktopový počítač, notebook, tablet alebo mobil prostredníctvom fixného resp. mobilného internetového pripojenia.

Služba bude spustená od 2. 7. v pilotnej prevádzke s možnosťou sledovať živé vysielanie desiatich TV kanálov v podobe Jednotky, Dvojky, TA3, TV Markíza, TV Doma, JOJ, JOJ Plus, Film Europe, Viasat Nature a TV Óčko. Kvalita jednotlivých streamov je závislá od rýchlosti internetového pripojenia a pohybuje sa od 256 kbps pre mobilný internet až po 2,6 Mbit pre fixný internet. Po vyladení služby postupne pribudnú rôzne interaktívne funkcie, na ktoré sú zákazníci Magio TV zvyknutí.
Pokračovanie nižšie:


Pre využívanie služby je potrebné si aktivovať balíček Magio TV Go, priamo v službe Magio TV (Menu > Extra > Viac TV programov), telefonicky na 0800 123 456 alebo na predajnom mieste. Po aktivácii je možné sledovať vybrané TV kanály cez fixný alebo mobilný internet, resp. WiFi, pričom služba funguje na mobilných telefónoch, tabletoch alebo počítačoch. Vysielanie je možné sledovať aj paralelne na všetkých registrovaných zariadeniach (k jednej službe Magio TV je možné naraz pridať max. 3 zariadenia). Pre prihlásenie ďalšieho zariadenia je potrebné jedno odhlásiť.

Zákazník sa prihlasuje svojím účtom cez eSprievodcu na www.magio.tv. Pre sledovanie televízie môže využiť prístup z fixného internetu cez portál www.esprievodca.magio.tv alebo z mobilného internetu na m.magio.tv. Pre prístup z iPhone, iPad je dostupná natívna aplikácia v App Store, nechýba ani aplikácia pre operačný systém Android v Google Play (Android Market). Funkčnosť služby na zariadeniach s iným operačným systémom ako je Android alebo iOS nie je garantovaná.

(Slovak Telekom)

Mohlo by vás ešte zaujímať