Reklama

Česká televízia pripravuje spustenie detského televízneho kanála

Česká verejnoprávna televízia pripravuje spustenie novej televíznej stanice pre deti. Svoj zámer o spustení detského kanála prezentoval ešte minulý rok vo svojej kandidatúre teraz už generálny riaditeľ Petr Dvořák.

Tento týždeň predstavila Česká televízia Rade ČT tri rôzne varianty detského kanálu z hľadiska rozpočtu. Lacná varianta znamená menší počet premiérových programov, v lete zase vysielanie repríz a nižší počet premiérovej vlastnej tvorby. Pri najlacnejšej variante vyčíslila ČT ročné náklady na 195,5 milióna korún (7,65 milióna eur). Ohľadom distribúcie detského kanálu práve prebiehajú jednania s Českým telekomunikačným úradom.
Pokračovanie nižšie:

Česká televízia chce prostredníctvom nového kanálu vytvoriť pre detského diváka modernú interaktívnu platformu, pretože podľa nej je práve detská cieľová skupina najviac aktívna na internete. Nový detský kanál bude zároveň základným experimentálnym priestorom ČT pre vývoj nových programov s využitím najmodernejších technológií.

Nový detský kanál má hravým spôsobom baviť a vzdelávať deti a ponúknuť im obsah zložený z nových programov vlastnej ako aj zahraničnej tvorby.

K príprave vysielania nového špeciálneho kanálu pre deti a mládež pristupujeme veľmi zodpovedne, pretože deti sú pre verejnoprávnu televíziu jednou z najdôležitejších cieľových skupín. Snažili sme sa zostaviť taký program vysielania, aby deti bavil, zároveň im nenásilnou formou prinášal aj poznanie a mohli sa ho priamo účastniť prostredníctvom internetu a ďalších moderných technológií“ povedal k vzniku detského kanálu generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.

O ďalšom vývoji detského kanála bude Rada ČT jednať na jednom z najbližších zasadaní.

Mohlo by vás ešte zaujímať