Reklama

RTVS: Sledovanosť Správ STV v posledných dňoch na dvojciferných hodnotách

Sledovanosť hlavnej spravodajskej relácie Slovenskej televízie Správy STV sa za ostatných šesť dní drží nad psychologickou hranicou 10% (podiel na trhu v cieľovej skupine 12+). Divácky zásah sa počas niektorých dní blíži k hranici 180 tisíc divákov.
Pokračovanie nižšie:


Dáta sledovanosti prezrádzajú, že sa znížila závislosť výkonu Správ STV od nábehového formátu. Ešte nedávno Správy dosahovali približne 50% výkonu predchádzajúceho programu a táto závislosť bola veľmi silná. Čoraz častejšie sa však stáva, že Správy si udržia podiel nad 10% aj v prípade, ak nábehový formát nemá 18-19%, ale výrazne menej. Napríklad v sobotu mala nábehová relácia Nebíčko v papuľke 11,2% a Správy STV si s 10,1% udržali podiel na dvojcifernej úrovni. Podobných prípadov nájdeme v ostatnom období viac. Je to dobrý signál, len treba kontinuálne pracovať na obsahových aj vizuálnych zmenách,“ povedal programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.

Hlavná spravodajská relácia Slovenskej televízie Správy STV zaznamenala výrazný nárast sledovanosti po presune vysielacieho času na 19-tu hodinu (v januári 2012). V časovom slote 19.00 – 19.40 hod. došlo k skokovému nárastu sledovanosti o takmer 80%.

Všetky dáta sú uvádzané v cieľovej skupine 12+

Zdroj: PMT/TNS SK, RTVS

Mohlo by vás ešte zaujímať