Reklama

Čo prinesie Film Europe Channel?

Mediálna spoločnosť Film Europe dnes o 17. 10 hod. spustila technické vysielanie a testovanie trás prvého filmového európskeho kanálu Film Europe Channel. Na televízny trh tak prichádza ojedinelý európsky televízny projekt, ktorý systematicky mapuje kinematografiu z každej krajiny Európy. Postupne prinesie najzaujímavejšie filmy takmer zo všetkých 50-tich krajín európskeho kontinentu, ocenené na festivaloch i domácimi filmovými cenami, so špičkovými režisérskymi aj hereckými osobnosťami.
Pokračovanie nižšie:


Fim Europe Channel bude vysielať v pôvodnom znení s titulkami, 24 hodín denne, v SD aj HD rozlíšení a prinesie do 500 európskych filmov. „Uvidíme filmy od režisérov Lars von Triersa, Romana Polanskeho, Ingmara Bergmana, Toma Tykwera, Aki Kaurismakiho, Michaela Hanekeho, Carlosa Sauru, Francoisa Ozona, Jessici Hausner, Emira Kusturicu, Wima Wendersa, atď., filmy ocenené z festivalov v Cannes, Benátok, Rotterdamu, Sundance, Toronta, filmy ocenené na Bafta a pod.,“ vymenúva Ivan Hronec generálny riaditeľ Film Europe.

Projekt získal veľký ohlas už pred uvedením na televízny trh, s úspechom bol odprezentovaný na tohtoročných medzinárodných filmových festivaloch v Cannes a Benátkach, ako aj pred európskymi inštitúciami v Bruseli. Ide výhradne o súkromnú iniciatívou bez štátnej podpory.

„Film Europe Channel budujeme bez príspevku ministerstiev kultúry a Brusselu. Musíme najprv kráčať obchodne a zdravo. Len tak budeme mať právo, aby doň neskôr vstúpili podpory, alebo súkromné investície. Projekt som predstavil v programe Media v Brusseli, ako aj súkromným investorom so žiadosťou – aby počkali. Neskôr pri rozširovaní do zvyšku Európy a sveta, môžeme hovoriť o partnerstve. Ak by som dnes prijal štátne peniaze zopakoval by sa zlý model. Štát by nalieval zdroje do projektu bez záruk. Európsky film musí dokázať, že sa vie o seba postarať,“ stručne predstavil svoju víziu I. Hronec.

Mohlo by vás ešte zaujímať