Reklama

UPC ponúka bezdrôtovú digitálnu televíziu v obciach v okolí Bratislavy

Spoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, ponúka oddnes novinku – bezdrôtovú digitálnu televíziu šírenú systémom MMDS. Nová televízna služba UPC Digital MMDS funguje podobne ako bežná káblová televízia a ponúka takmer 60 televíznych staníc, vrátane celého radu predností digitálnej televízie. Nová digitálna bezdrôtová televízia od UPC je prioritne určená a dostupná pre obyvateľov obcí v okolí Bratislavy, presnejšie v lokalite medzi hlavným mestom, Trnavou a Dunajskou Stredou.
Pokračovanie nižšie:


Spoločnosť UPC týmto sprístupňuje digitálnu televíziu aj pre obyvateľov vidieka v okolí hlavného mesta. Tieto obce majú limitované možnosti príjmu televízneho signálu, keďže v nich zväčša nie je dostupná káblová televízia. „Som rád, že vďaka uvedeniu novej technológie, prinášame výhody a prednosti digitálnej televízie aj obyvateľom týchto obcí,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA Martin Maťašeje.

UPC Digital MMDS ponúka v základnom balíčku takmer šesť desiatok staníc, vrátane všetkých obľúbených slovenských a českých televízií, ale aj desiatky športových, dokumentárnych, hobby, hudobných či detských staníc. Samozrejmosťou je špičková digitálna kvalita obrazu aj zvuku, elektronický programový sprievodca, výber jazykovej verzie a iné funkcie zvyšujúce komfort zo sledovania televízie. Užívatelia môžu využiť aj digitálne video nahrávanie, ktoré umožňuje paralelne zaznamenávať hneď dva televízne programy. Mesačný paušál za balíček takmer 60 staníc je 14 € a diváci môžu získať aj balíček deviatich maďarských staníc za cenu iba 1,51 €.

Príjem televízneho signálu služby UPC Digital MMDS je jednoduchý, divákovi postačuje anténa pripojená do set top boxu, ktorý užívateľ získa bezplatne na celé obdobie využívania služby.

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA začiatkom júna tohto roku získala povolenie od Telekomunikačného úradu SR na prevádzkovanie služby MMDS na obdobie desiatich rokov, t.j. až do konca júna 2021. Povolenie umožňuje poskytovať televízne digitálne služby vo frekvenčnom pásme 2200 – 2300 MHz pre lokalitu Bratislava s blízkym okolím.

Mohlo by vás ešte zaujímať