Reklama

MS v hokeji 2011 aj v HD kvalite v DVB-T

Spoločnosť Towercom, a.s. prevádzkovateľ digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, rozšírila programovú ponuku verejnoprávneho multiplexu DVB-T o vysielanie Jednotky (STV1) vo vysokom rozlíšení.

Významnú športovú udalosť – Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 v HD kvalite prinesie Rozhlas a televízia Slovenska (Slovenská televízia) a spoločnosť Towercom, a.s divákom verejnoprávneho multiplexu DVB-T. Hokejové zápasy v excelentnej obrazovej kvalite, plné detailov, môže ponúknuť iba vysielanie vo vysokom rozlíšení, s päťkrát väčšou hustotou obrazu oproti štandardnému rozlíšeniu. Televízny okruh RTVS Jednotka v HD rozlíšení  (1080i) bude prenášať všetky dôležité hokejové zápasy v HD kvalite a rozšíri od 29.4.2011 programovú skladbu verejnoprávneho multiplexu DVB-T. Počas MS v hokeji 2011 (29.4. – 15.5.2011) bude verejnoprávny multiplex ponúkať nasledovné TV stanice: Jednotka SD, Dvojka SD, Trojka SD (MPEG-2) a Jednotka HD (MPEG-4).
Pokračovanie nižšie:


V predstihu budú spustené ďalšie digitálne vysielače (Trenčín, Námestovo, Košice-Dubník), ktoré doplnia sieť verejnoprávneho multiplexu pred začiatkom MS v hokeji. V snahe priblížiť atmosféru hokejového šampionátu v HD kvalite čo najväčšiemu publiku bude spustené dočasné vysielanie verejnoprávneho multiplexu aj z vysielača Bratislava – Kamzík na 56. kanáli s pokrytím hlavného mesta.

Zápasy z MS v hokeji budú k dispozícii v digitálnej kvalite aj v štandardnom rozlíšení na Jednotke vo verejnoprávnom multiplexe a prechodovom multiplexe, ktorý je dostupný pre viac ako 94% obyvateľov Slovenska.

Mohlo by vás ešte zaujímať