Reklama

Nový kriminálny seriál Des na Epic Drama

Prechádzate sa po ulici a stretávate obyčajného muža. Možno je to úradník, vojak alebo dokonca policajt. Ale čo ak tento muž nie je taký „obyčajný“, ako sa zdá? Čo ak sa pod touto všednou maskou skrýva temná schránka, ktorá vedie k brutálnym zločinom? Prerozprávame vám príbeh jedného z najbrutálnejších sériových vrahov 20. storočia v novom seriáli Des, v rámci ktorého David Tennant predstaví svoje herecké umenie na úplne novej úrovni.
Pokračovanie nižšie:

Dennis Nilsen bol na prvý pohľad obyčajný človek. Pracoval ako úradník, v minulosti slúžil v armáde aj ako policajt, ale pod touto rozumnou a spoľahlivou maskou sa ukrývala temná a šokujúca pravda. Nilsen bol sériový vrah, ktorý v rokoch 1978 až 1983 v Londýne vzal život až 15 mužom. Jeho zvrátené hry boli odhalené, až keď sa pokúsil v novom byte spláchnuť ľudské pozostatky do záchoda, čím upchal kanalizáciu a upútal pozornosť polície.

Temný seriál Des odkrýva brutálnu stránku Dennisa Nilsena. Nahliadnete do mysle sériového vraha a pokúste sa pochopiť, ako sa môže niekto, kto sa na prvý pohľad zdá úplne obyčajný, stať monštruóznym vrahom. Des nás zavedie až do centra tohto strašidelného príbehu a umožní nám nahliadnuť do Nilsenovej mysle.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Nilsenovho príbehu je, že mnohé z jeho obetí nemali rodinu, ktorej by ich chýbali alebo sa odtrhli od svojich blízkych a zmizli v rušnom Londýne. Tento fakt umožnil Nilsenovi dlhú dobu pôsobiť nepozorovane.

Des vás tiež zavedie do sveta policajta Petera Jaya a spisovateľa Briana Mastersa. Jay, policajt, ktorý Nilsena zadržal, je pevným zástancov spravodlivosti a bol odhodlaný priniesť Nilsena pred súd, čím zabezpečil, aby Nilsenove zločiny neboli prehliadnuté. Masters zasa napísal knihu „Zabíjanie pre firmu“, ktorá je hlavným zdrojom pre seriál Des. Je to Masters, ktorý v spomínanej knihe analyzuje správanie Nilsena a umožní nám preniknúť do jeho mysle a pochopiť, čo ho viedlo k jeho zločinom.

V seriáli Des vám David Tennant ponúka presvedčivý a strhujúci pohľad na tajomstvo Dennisa Nilsena. Jeho interpretácia je tak silná a pravdivá, že nás núti zamyslieť sa nad ľudskou povahou a nad tým, čo nás vedie k takýmto extrémnym činom. Nezmeškajte seriál Des, ktorý vás vtiahne do temného sveta Dennisa Nilsena a zároveň vám ponúkne Tennantovu pôsobivý herecký výkon.

Ak ste fanúšikom kriminálnych, pravdivých príbehov alebo len hľadáte niečo nové na sledovanie, seriál Des je pre vás tou voľbou. V premiére uvedie seriál Des televízna stanica Epic Drama 15. septembra o 21:00. Pripravte sa na to, že vás vtiahne do temného sveta sériového vraha a nenechá vás odtrhnúť sa od obrazovky.

(PR Viasat)

Mohlo by vás ešte zaujímať