Reklama

RTVS prispôsobuje druhej vlne pandémie vysielaciu štruktúru Trojky

RTVS zaraďuje do vysielania Trojky počas druhej vlny pandémie programy pre školákov aj seniorov.

V snahe pomôcť stredoškolákom, a hlavne maturantom, pri dištančnom vyučovaní zaraďujeme do vysielania cyklus televíznych adaptácií pôvodných literárnych diel, ktoré sú súčasťou maturitných skúšok,“ upresňuje intendantka tretieho televízneho okruhu Judita Gembická. Cyklus prinesie RTVS na obrazovky Trojky od 19. októbra každý pracovný deň o 13.05 h.

RTVS vo vysielaní reflektuje aj hrozby a záťaž kladenú na seniorov, ktorí sú počas pandémie rizikovou skupinou obyvateľstva. „Pre seniorov zaraďujeme do vysielania Trojky  Encyklopédiu prevencie. Ide o  20-dielny cyklus,  ktorý radí seniorom ako sa vyhnúť nákaze, udržať si duševné zdravie, predchádzať bezpečnostným rizikám a v neposlednom rade, ako si posilňovať svoj organizmus cvičením,“ dodáva Gembická. Seniori si ho môžu pozrieť každý pracovný deň o 12.55 h. už od pondelka 19. októbra.

Aktuálny program nielen Trojky, môžete nájsť už tradične v sekcii TV Program.

Počas uplynulých týždňov RTVS zaradila do vysielania aj niekoľko aktuálnych formátov, ako Večera s Havranom pri okrúhlom stole, ktorá sa venovala dopadu koronakrízy na kultúrnu obec, dokument Braňa Špačeka More hudby, ktorý ponúkol pohľad na prvú vlnu pandémie očami hudobníkov. RTVS divákom tiež ponúkla aj špeciálnu reláciu Druhá vlna s premiérom SR Igorom Matovičom a odborníkmi z viacerých oblastí. Pre divákov tiež pripravuje voľné pokračovanie dokumentu More hudby o situácii v audiovizuálnom priemysle.
  
RTVS zároveň spustila informačnú kampaň, ktorá divákov vyzýva k tomu, aby poctivo a zodpovedne nosili rúška, dodržiavali všetky nariadenia a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva, boli zodpovední a pri vyhodnocovaní informácií dotýkajúcich sa ochorenia COVID-19 siahali po overených zdrojoch a nereagovali na hoaxy a poplašné správy. Cieľom je prispieť k upokojeniu napätej situácie a poskytnúť divákom relevantné informácie cez televízne obrazovky RTVS.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Trojka – úplne zbytočný kanál. Nech ho radšej vyplnia. Napr. doobeda rozprávky a popoludní šport, alebo kultúra a šport. Ale toto čo vysielajú je plytvanie peňazí a kapacity. Inscenácie a vlastnú tvorbu môžu vysielať na dvojke od rána do podvečerných hodín. Toto pochopili aj v ČT tam ČT3 vysiela len do večera.

  1. Vidieť vašu kvalifikáciu…CT má v súčastnosti – CT1,CT2, CT sport, CT24, CTD a CT art okrem uvedenej CT3 teda má omnoho viac priestoru…má dvojnásobný počet platiteľov poplatkov a väčší rozsah vysielacích hodín preto bolo v ich prípade ľahšie vysielanie rozdeliť po štrukturálnej forme. RTVS má v súčasnosti iba tri vysielacie okruhy…možno by som uvažoval nad zúžením rozsahu v oblasti rádií kde má RTVS 9 okruhov, – napríklad zlúčenie radia devín , rádia lytera a pyramída do jedného okruhu …nového rádia art…by ušetrilo peniaze na prevádzku štvrého televízneho okruhu…a tým by sa dalo rozdeliť lepšie programové vysielanie. Napríklad by mohol vzniknúť rtvs kultúra…ktorá by bola paralerná s rádiom art…teda dávali zaradzovali by sa programy ktoré majú okrem audio formátu aj vizuálnu podobu… a išli by paralerne…napríklad ak je video nahrávka koncertu vážnej hudby tak by si ju divák mohol pozrieť v tv…alebo prípadne by si ju mohol vypočuť v rádiu napríklad v aute pri cestovaní…čím by sa znížili náklady na výrobu programu

  2. RTVS nevie spraviť ani takú jednoduchú vec, ako reprízovať v noci programy z denného vysielania Dvojky namiesto monoskopu. Takže nemajme velké oči.

 2. Ja viem čo má ČT. To je všetko jasné koľko platiteľov atď. Ja sa pýtam konkrétne na Trojku. Aj v ČT pochopili, že projekt ČT3 vysielanie pre dôchodcov je zbytočné a obmedzili to časom vysielania a dokonca aj časom životnosti daného kanálu. U nás by sa mal využiť tretí okruh zmysluplnejšie- ako som písal šport, kultúra rozprávky atď. Pre dôchodcov je dostatok priestoru na troch okruhoch im vyčleniť čas pre archív atď., ale nie zabrať kapacitu celým kanálom – to je absolútny nezmysel a plytvanie peňazí!

  1. RE: Siso Je zbytočne aby si sa stal dochodcom, ty budeš večne mladý!

  2. Takže ak si uvedomujete aký rozsah má CT tak nechápem vaše slová…CT pri prevádzkovaní 4 plnohodnotných tv….programoch za predpokladu že CT art a CT D budeme počítať za jeden kanál má stále viac priestoru kde dokáže plnohodnotne rozdeliť tv štruktúru…RTVS má okrem TROJKY iba dva plnohodnotné kanály preto potrebuje trojku v plnom rozsahu…teda ak si to percentuálne zoberieme tak RTVS by potrebovala ešte 1 a pol tv. kanálu na to aby obdobným spôsobom dokázala rozdeliť štruktúru vysielania ako to urobila CT…avšak to by musel aj niekto zaplatiť a koncesie by sa museli zvýšiť…druhá možnosť je dať ešte viac reklamného priestoru ale to sa nám divákom samozrejme nepáči

  3. marián: reaguješ na niečo iné, než čo písal Siso. Prečítaj si to ešte raz a pozorne.

  1. pri športovom kanály bol len odložený štart…keďže väčšina športových podujatí bola zastavená…tu si musíme zobrať do úvahy aj skutočnosť že mnohé významné športové podujatia medzinárodného charakteru boli už za zmlúvnene…preto gro vysielania športového kanálu mala byť podpora národného športu lokálneho významu… II. liga, atď tie sa momentálne nehrajú…čo sa týka medzinárodného športu tu sa mali vysielať hlavne už nakúpené a zabezpečené športy na ktoré má RTVS už práva…aj tu však došlo k obmedzeniu takže naozaj v tejto chvíli nevidím význam spúšťať štvrtý okruh…myslím si že by to bol kontraproduktívne v tejto chvíli.

  2. re marian:
   to sú len výhovorky my chceme športový kanál v 4K a hotovo – veď sme slováci a nám treba za 5€ špičkovú kvalitu a hlavne aby bolo veľa kanálov kľudne nech tam hoci vysielajú dorasteneckú ligu v póle a aby sme mohli čechom ukazovať akí sme svetoví.

  1. to je dobre -už tá snsácka a smerácka štvavá vysielačka prestane šíriť tie bludy

  2. Zrušiť M O N O P O L ! ! ! !

   Je potrebné zrušiť MONOPOL na celoplošné šírenie signálu, aby sa vytvoril konkurenčný trh, tak ako v ČR, kde je viacero prevádzkovateľov pre celoplošné šírenie FM, DAB+ a DVB-T / T2 a nie MONOPOL ! ! ! Potom aj ceny za šírenie signálu budú vyzerať inak a zvýšia sa aj počty staníc vo free FM, DAB+ a DVB-T / T2.

  3. Vo FM sa už nič významne zvyšovať nebude, pásmo je prehustené.

 3. Cele rtvs proste mainstream je hoax propaganda nic ine skoda za to platit koncesie, a ta nasa futbalova repre ide dole, lebo matelko vsetko zakazuje netrenuju tak ich hra ide dole vodou a vsetci na matelkovica nadavaju,kazdy ze oni ho nevolili, nikto sa k nemu nepriznava, ale vo fabrikach ze je na kope plno ludi mu nevadi ale v kostoloch a na stadionoch to uz vadi

Komentáre už nie sú povolené.