Reklama

Ranné vysielanie Rádia Slovensko sa od pondelka zmení

V pondelok 21. septembra sa poslucháči Rádia Slovensko dočkajú na novú podobu relácie Dobré ráno, Slovensko! V rannom vysielaní nastane niekoľko zmien, ktoré prinesú podľa verejnoprávneho vysielateľa viac interaktivity a dynamiky.

Ranné vysielanie Rádia Slovensko otvorí v čase od 4:30 do 6:00 Budíček Rádia Slovensko, ktorý budú striedavo moderovať Ivana Ilgová a Juraj Šimko. V čase od 6:00 do 9:00 sa poslucháči môžu tešiť na reláciu Dobré ráno, Slovensko s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom. Vynovený formát bude zložený z informačných a hudobných blokov, ktoré sa budú prelínať so spravodajstvom, informáciami o doprave, počasí a aktuálnych udalostiach.

Obľúbený moderátor ranného vysielania Rádia Slovensko Roman Bomboš sa v rozhlasovom éteri bude objavovať popoludní. Je to nový impulz nielen pre samotného moderátora, ale aj pre poslucháčov popoludňajšieho vysielania.

Ťažisko nového konceptu ranného vysielania bude postavené na silných moderátoroch, mapovaní dynamického vývoja života u nás a priamej interakcii s poslucháčmi prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho budeme pravidelne prinášať aj živé vystúpenia slovenských interpretov a rozhovory so zaujímavými hosťami. Veríme, že relácia Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom prinesie moderné spracovanie ranného vysielania,“ hovorí Milan Urbaník, intendant Rádia Slovensko.

So zmenou vo vysielaní bolo potrebné upraviť aj vysielacie priestory v budove Slovenského rozhlasu RTVS. Nové priestory na vysielanie a prípravu programu Rádia Slovensko pozostávajú z troch sektorov. Prvý je určený na celodenné prúdové vysielanie, druhý na vysielanie spravodajských relácií a diskusií. „Novinkou je priestor na vysielanie s väčším počtom hostí, predovšetkým hudobných skupín, ale aj predvolebných debát,“ dopĺňa Milan Urbaník.

Štúdiá sú vybavené najmodernejšou technológiou Audio Over IP a poskytujú maximálny komfort a variabilitu pri rôznych typoch vysielania. „Pozitívom umiestnenia nového štúdia na 9. poschodí obrátenej pyramídy je v neposlednom rade aj zjednodušenie prístupu pre redaktorov a moderátorov, ktorí majú svoje pracoviská v jeho blízkosti,“ dodáva programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

Nové štúdio vzniklo v priestoroch bývalej fonotéky a práce na jeho vybudovaní trvali necelý rok. „V RTVS sa snažíme o obsahovo aj technologicky moderné televízne a rozhlasové vysielanie, čo si vyžaduje aj investície do rekonštrukcie a modernizácie vysielacích priestorov ako v Mlynskej doline, tak i v obrátenej pyramíde Slovenského rozhlasu. Som hrdý na to, že sa nám postupne darí pokračovať v rekonštrukciách a verím, že vynovené vysielacie priestory Rádia Slovensko prinesú radosť nielen našim kolegom v rozhlase, ale kvalitatívne sa odrazia aj v samotnom vysielaní,“ hovorí generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Że toho Reznika ešte neodvolali!
    Asi je veľmi málo takých pracovitých.(ale za tie grošiky)

  2. Škoda, na budíček od 4.30 do 6.00 hod mali dať radšej Bernasovskú a Ivanku od 6.00 do 9.00 hod. Rádio počúvam od cca 7.00, tak moju obľúbenú Ivanku nebudem počuť. Kedysi som mal v obľube Hanku Michalčíkovú, po nej Žanku Štefánkovú, na ostatok Ivanku Iľgovú. Tieto dámy sa mi veľmi dobre počúvali, išla z nich pohoda a dodávali pozitívnu energiu.

Komentáre už nie sú povolené.