Reklama

Nemecká VIVA ukončí vysielanie po 25-tich rokoch

Mediálna spoločnosť Viacom International Media Networks (VIMN) vo štvrtok oznámila, že nemecká hudobná stanica VIVA ukončí vysielanie. Stane sa tak po 25-tich rokoch vysielania. Od 1. 1. 2019 uvoľní VIVA vysielací čas zábavnému a komediálnemu kanálu Comedy Central , ktorý bude od nového roku vysielať 24 hodín denne. Aktuálne si delia obe stanice jednu programovú pozíciu.
Pokračovanie nižšie:


VIVA odštartovala na nemeckom trhu 1. decembra 1993. Krátko po štarte sa stala populárnou hudobnou stanicou a to nielen v Nemecku, ale aj v ďalších európskych krajinách, vrátane Slovenska, najmä kvôli nekódovanému vysielaniu prostredníctvom satelitu.

Vysielanie kanálu VIVA je dostupné aj teraz nekódovane, na satelite Astra 1M (19,2°E), v štandardnom rozlíšení a ešte v staršom kodeku MPEG-2. Verzia vo vysokom rozlíšení, na satelite, nikdy neodštartovala, dostupná bola iba u vybraných káblových a IPTV operátorov.

Ešte pred koncom vysielania chce ponúknuť VIVA viaceré populárne programy zo svojho 25 ročného archívu. Diváci si tak budú môcť zaspomínať na staré dobré časy.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Ještě byl druhý program VIVA PLUS,kde se v noci vysílaly hudební videoklipy 18+,pořad se jmenoval X-RATED

Komentáre už nie sú povolené.