Reklama

Markíza plánuje spustiť kanál s hodinovým časovým posunom

Slovenský komerčný vysielateľ Markíza – Slovakia sa pripravuje na spustenie televízneho programu s hodinovým časovým posunom. Ten by mohol odštartovať už v blízkej dobe. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk, získal vysielateľ pre tento program už aj potrebné povolenie od slovenského mediálneho regulátora – Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR).
Pokračovanie nižšie:


Z aktuálnej licencie kanálu TV Markíza je vysielanie s časovým posunom definované ako „paralelné vysielanie televíznej programovej služby s jednohodinovým časovým posunom oproti reálnemu času vysielania televíznej programovej služby, za splnenia predpokladu, že televízna programová služba s jednohodinovým časovým posunom bude obsahovo totožná s televíznou programovou službou vysielanou v reálnom čase a graficky (logom) odlíšiteľná“.

Zdá sa, že na Slovensku začína boom kanálov s hodinovým časovým posunom. Po TV JOJ +1 a JOJ Cinema +1 to bude už tretí program s hodinovým časovým posunom, ktorý budú môcť prijímať slovenskí diváci. Zatiaľ má všetky stanice v ponuke iba satelitný operátor Skylink.

Pripomeňme, že vlastník Markízy má v pláne spustiť podobný program aj v ČR, kde získal potrebné povolenie pre programovú službu Nova +1.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. To bude tá náhrada za ostatné kanáli Primy,čo napríklad skylink,blízkej dobe zablokuje.

  2. Čiže viac reklamy a z toho vyplývajúco spokojnejší majitelia i nimi riadený management, a niektorí diváci, ktorí sa stále dajú ohlupovať stále sa opakujúcim (a mierne variujúcim) brakom.

  3. Dalsia hovadina na Slovensku. Asi slovakom jedna stoka nestaci

  4. Najlepšie to bolo, čo sa týka rozmiestnenia reklamy, keď boli štyri kanály – Markíza, Doma, Dajto a Fooor a všetky boli v DVB-T. Teraz je o ničom.

  5. vsak uz aj tak nase telky meskaju aspon 20min s obsahom…
    na co je toto dobre v dobre tv archivov a netflixu? aj tak budu iba chciet dalsie peniaze za sirenie tohoto programu…

  6. A Markiza Cinema , Markiza Gold , budú kedy ? , a Markiza News ? , A čo tak spustiť nejaký dokumentárny kanál ? , to už našim telkám asi hrabe ? , že nevedia spúšťať normálne kanály ? , keby nie ten futbal na Dajto , tak už to Dajto je fakt nezaujímavé , asi prečo Slováci radi sledovali České stanice od Novy a Primy ? , Lebo dávajú menej reklám , a filmy nenaťahovali , do druhej nad ránom , film na nove začína o 20.20 do 22.30 a u nás od 20.30 do 02.00 je toto normálne ?

Komentáre už nie sú povolené.