Reklama

Markíza plánuje spustiť kanál s hodinovým časovým posunom

Slovenský komerčný vysielateľ Markíza – Slovakia sa pripravuje na spustenie televízneho programu s hodinovým časovým posunom. Ten by mohol odštartovať už v blízkej dobe. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk, získal vysielateľ pre tento program už aj potrebné povolenie od slovenského mediálneho regulátora – Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR).

Z aktuálnej licencie kanálu TV Markíza je vysielanie s časovým posunom definované ako „paralelné vysielanie televíznej programovej služby s jednohodinovým časovým posunom oproti reálnemu času vysielania televíznej programovej služby, za splnenia predpokladu, že televízna programová služba s jednohodinovým časovým posunom bude obsahovo totožná s televíznou programovou službou vysielanou v reálnom čase a graficky (logom) odlíšiteľná“.

Zdá sa, že na Slovensku začína boom kanálov s hodinovým časovým posunom. Po TV JOJ +1 a JOJ Cinema +1 to bude už tretí program s hodinovým časovým posunom, ktorý budú môcť prijímať slovenskí diváci. Zatiaľ má všetky stanice v ponuke iba satelitný operátor Skylink.

Pripomeňme, že vlastník Markízy má v pláne spustiť podobný program aj v ČR, kde získal potrebné povolenie pre programovú službu Nova +1.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. To bude tá náhrada za ostatné kanáli Primy,čo napríklad skylink,blízkej dobe zablokuje.

  2. Čiže viac reklamy a z toho vyplývajúco spokojnejší majitelia i nimi riadený management, a niektorí diváci, ktorí sa stále dajú ohlupovať stále sa opakujúcim (a mierne variujúcim) brakom.

  3. Najlepšie to bolo, čo sa týka rozmiestnenia reklamy, keď boli štyri kanály – Markíza, Doma, Dajto a Fooor a všetky boli v DVB-T. Teraz je o ničom.

  4. vsak uz aj tak nase telky meskaju aspon 20min s obsahom…
    na co je toto dobre v dobre tv archivov a netflixu? aj tak budu iba chciet dalsie peniaze za sirenie tohoto programu…

  5. A Markiza Cinema , Markiza Gold , budú kedy ? , a Markiza News ? , A čo tak spustiť nejaký dokumentárny kanál ? , to už našim telkám asi hrabe ? , že nevedia spúšťať normálne kanály ? , keby nie ten futbal na Dajto , tak už to Dajto je fakt nezaujímavé , asi prečo Slováci radi sledovali České stanice od Novy a Primy ? , Lebo dávajú menej reklám , a filmy nenaťahovali , do druhej nad ránom , film na nove začína o 20.20 do 22.30 a u nás od 20.30 do 02.00 je toto normálne ?

Komentáre už nie sú povolené.