Reklama

DIGI TV pridala do ponuky nové HD programy, niektoré zmenili parametre

Do ponuky satelitnej platformy DIGI TV dnes pribudli dva nové športové kanály v HD kvalite, ktoré nahradili doterajšie SD verzie. Predplatitelia môžu od dnes sledovať v lepšej obrazovej kvalite už aj športové kanály Digi Sport 5 a M4 Sport. Popri tomu došlo aj k zmene technických parametrov pre príjem niektorých kanálov z ponuky, ako aj k zrušeniu doterajších balíkov Extra Šport HD a Extra Šport HD+.
Pokračovanie nižšie:


K piatim programom DIGI Sport sa do základu dostanú v HD kvalite aj programy Sport 1 HD a Sport 2 HD. Následne od 1. septembra 2017 budú všetky spomenuté televízne programy dostupné už iba v HD kvalite a budú zaradené do balíkov Štandard a Maxi. Existujúce doplnkové balíky Extra Šport HD a Extra Šport HD+ tak definitívne zaniknú. Doteraz boli programy DIGI Sport 1-2-3-4-5 ako aj Sport 1 a Sport 2 dostupné v základných balíkoch iba v SD kvalite.

To znamená, že všetci zákazníci, ktorí majú aktivované balíky služieb Extra Šport HD, resp. Extra Šport HD+ tak od 1.9.2017 ušetria 2,00€ s DPH, resp. 4,00€ s DPH mesačne. Prvýkrát sa to prejaví vo faktúre za mesiac september 2017, ktorá im bude doručená koncom augusta.

Rozhodli sme sa našich zákazníkov potešiť a priniesť im exkluzívne futbalové zápasy Premier League, La Ligy, najviac zápasov Ligy majstrov UEFA či atraktívne tenisové duely okruhu ATP a WTA vo vysokej kvalite obrazu i zvuku. Keďže programy DIGI Sport sú jediné na Slovensku, ktoré tento obsah ponúkajú, vytvorili sme unikátnu ponuku, ktorá na našom trhu nemá obdobu. Ako bonus sme pridali aj Sport 1 HD a Sport 2 HD, kde je možné sledovať prestížnu Formulu 1. Vďaka tomu sme sa stali operátorom, ktorý ponúka najviac športových programov v HD kvalite už v základnom balíku“ vyjadril sa Roman Vavrík,“ riaditeľ marketingu a predaja DIGI SLOVAKIA, s.r.o.

Okrem toho je novinkou v ponuke aj maďarský verejnoprávny kanál M4 Sport HD, ktorý môžu prijímať iba predplatitelia prémiového balíka Extra HU+.

Popri všetkým týmto novinkám došlo aj k zmene parametrov staníc Megamax, AMC, Slager TV a Story 4, ktoré boli presunuté z doterajšej frekvencie 12 188 MHz na novú 11 919 MHz. Zákazníci s CAM modulmi si tak musia preladiť svoje prijímacie zariadenia, inak uvedené programy nebudú môcť ďalej sledovať. Majiteľom dodávaných DIGI boxov sa zmeny prejavia automaticky, tí tak prelaďovanie nemusia riešiť. Stačí len aby vypli box s diaľkovým ovládaním aspoň na päť minút do StandBy režimu, prípadne prepínali medzi kanálmi Jednotka HD a Dvojka HD. Počas prepínania by sa mal spustiť proces aktualizácie.

Nové frekvencie programov Megamax, AMC, Slager TV, Story 4, M4 Sport HD a Digi Sport 5 HD

NázovFrekvenciaPol.FECSRNorma/Modulácia
M4 Sport HD (TV/MPEG4)11843 MHzV3/430000DVB-S2 / 8PSK
Megamax (TV/MPEG2)11919 MHzV7/828000DVB-S / QPSK
AMC (TV/MPEG2)11919 MHzV7/828000DVB-S / QPSK
Slager TV (TV/MPEG2)11919 MHzV7/828000DVB-S / QPSK
Story 4 (TV/MPEG2)11919 MHzV7/828000DVB-S / QPSK
Digi Sport 5 HD (TV/MPEG4)12643 MHzV2/326660DVB-S2 / 8PSK

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Tak v Digi budú všetky Digi Sporty a Sport1,2 v HD kvalite uz v balíku Štandart za 9,60??? A v Magiu Sat budú všetky až v balíku L za 15 Eur? Zistite mi to, lebo ak áno tak to je pekný odrb od Telekomu…

  2. Je to obrovska nespravodlivost voci zakaznikom magio sat.Ako moze jedna spolocnost predavat rovnaky produkt v digi za 9.6 a v magiu za 15€.Podla mna je to aj pravne napadnutelne?!!.Dufam ze niekto sa do toho pusti a zatoci s Telekomom.

    1. Telekomunisti su nenažranci od kosti a notorickí vyzváňači pri dverách (každý mesiac), neotvárať im dvere alebo ich okamžite vyraziť, že nemáte záujem o ich predražené služby.

  3. Následne od 1. septembra 2017 budú všetky spomenuté televízne programy dostupné už iba v HD kvalite a budú zaradené do balíkov Štandard a Maxi.
    A vie sa už čo bude v akom balíku určite všetko v Štandarde nebude.

  4. Magio Sat ma Cinemax 1 a Cinemax 2 a taktiež ma Filmbox Prémium HD, má Ťuki. Jednoducho tento rozdiel vyrovnáva hodnotu balíčka. Preto má Digi Svk základ za 9,60 a mágio za 15,00 € možno príde čas kedy sa tieto platformy zjednotia de facto nielen na papieri

Komentáre už nie sú povolené.