Reklama

RTVS sprístupňuje prenosy z MS v hokeji po prvýkrát aj cez HbbTV

Hokejoví fanúšikovia majú možnosť sledovať prenosy z MS v hokeji už tradične vďaka RTVS nielen na televíznych obrazovkách, ale aj prostredníctvom internetových streamov na mobilných zariadeniach, alebo PC, a to kdekoľvek na Slovensku. Streamy sú k dispozícii na webovej stránke hokej.rtvs.sk. Tento rok sa však verejnoprávny vysielateľ konečne odhodlal sprístupniť stream aj cez hybridné vysielanie (HbbTV). Diváci si tak môžu jednoducho spustiť prenos, ktorý nie je práve vysielaný ani na jednom televíznom programe, cez červené tlačidlo na televízore. Nie je tak už nutné sledovať zápas cez počítač, prípadne mobil alebo tablet. Potrebný je samozrejme televízor, alebo set-top-box s podporou HbbTV.
Pokračovanie nižšie:


Špeciálny internetový stream s priamym prenosom z MS v hokeji je možné spustiť po stlačení červeného a neskôr modrého tlačidla, alebo je možne vojsť do HbbTV zóny kde pribudla sekcia „Online“. Diváci majú na výber až z troch kvalít streamu, nižšiu kvalitu môžu využiť v prípade, že nemajú kvalitné internetové pripojenie, alebo nechcú preniesť veľa dát. Okrem toho je tiež dostupná aj špeciálna aplikácia venovaná hokejovému šampionátu, v nej sú dostupné štatistiky, program, tabuľky, ako aj ďalšie informácie o turnaji a samotných hráčoch. Veľmi zaujímavá je aj „Lišta zápasov“, ktorá ponúka aktuálne výsledky stretnutí z hracieho dňa. Športoví fanúšikovia tak môžu sledovať hokejový zápas a pritom mať na obrazovke v spodnej časti aj informácie o stave z paralelne prebiehajúcich zápasov.

HbbTV sa spúšťa štandardne s červeným tlačidlom na diaľkovom ovládaní, potrebné je samozrejme ešte aj pripojenie k internetu.

Hybridné vysielanie od RTVS je dostupné v DVB-T na všetkých televíznych programoch z verejnoprávneho multiplexu, ako aj z družice Astra 3B (23,5°E), ktoré môžu prijímať zákazníci satelitnej platformy Skylink.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Na Samsungu UE40JU6072 netreba stlačiť v prvom kroku červené tlačidlo, stačí stlačiť len modré tlačidlo na zapnutie (HbbTV), aby sa dalo sledovať ponuku označenú modrým zaobleným štvorcom, ale úplne vypnúť sa dá len červeným.

  2. To je pravda ze je moznost sledovania streamu, nie je potreba stalacania cerveneho a nasledne modreho, ale staci hned stlacenie modreho a stream ide, ale ani najvyssia kvalita nie je nic moc a okrem toho vcera ked som to zapol nesiel u toho stremau zvuk.

Komentáre už nie sú povolené.