Reklama

ANTIK Sat a Flix TV: Nefungujú vám niektoré programy? Prelaďte si

Telekomunikačný operátor Telekom Austria Group (TAG), ktorý zabezpečuje satelitnú kapacitu pre satelitné platformy ANTIK Sat a Flix TV, na družici Eutelsat 16A (16°E), odpojil až osem televíznych programov z frekvencie 10 928 MHz. Všetky sa totiž presunuli na frekvenciu 11 055 MHz, odkiaľ vysielajú už niekoľko týždňov. Zákazníci oboch operátorov si preto musia preladiť programy TV Barrandov, Óčko, Disney Channel, Minimax, RiK, Senzi, TV Lux a Nickelodeon, pokiaľ tak ešte neurobili.
Pokračovanie nižšie:


K presunu programov dochádza z dôvodu optimalizácie satelitnej kapacity pre prípadné rozširovanie ponuky a hlavne z dôvodu príprav na nový kodek H.265. Ako sme už informovali, Flix TV má v pláne prejsť na tento nový kodek do septembra tohto roku. ANTIK Sat zatiaľ šíri všetky programy v H.264, aj ten však už zvažuje o zmene.

Zákazníci s dodávanými prijímačmi preladia programy jednoducho spustením rýchleho vyhľadávania, bez udávania technických parametrov. Užívatelia vlastných prijímačov si musia programy naladiť z frekvencie 11 055 MHz manuálne.

Nové technické parametre pre príjem programov:
Družica: Eutelsat 16A (16.0°E)
Frekvencia: 11055 MHz
Polarizácia: V
FEC: 4/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK

Mohlo by vás ešte zaujímať