Reklama

Ďalšie slovenské rádiá sa presúvajú na novú frekvenciu (23,5°E)

Na satelite Astra 3B (23,5°E) pokračujú presuny nielen televíznych, ale aj rozhlasových staníc. Na frekvencii 12 363 MHz spustili vysielanie ďalšie slovenské rádiá, ako aj ich regionálne okruhy. Konkrétne ReginaBB, ReginaKE, ReginaBA, Devín, Rádio_FM, PatriaFM, PatriaRD, Jemné melódie Z, Jemné melódie S, Jemné melódie V, Rádio Lumen, Anténa Rock, Rádio 7 a Rádio Slovensko. Všetky pritom boli doteraz šírené z frekvencie 11 836 MHz. Po ich sprístupnení z nových parametrov možno počítať, že v blízkej dobe dôjde k ukončeniu vysielania z pôvodných parametrov.
Pokračovanie nižšie:


Poslucháči, ktorí prijímajú rozhlasové stanice práve prostredníctvom satelitu Astra 3B (23,5°E) si tak musia naladiť všetky vyššie uvedené rádiá už z nových parametrov. Pre ich príjem je však potrebný satelitný prijímač s podporou HD vysielania.

Z frekvencie 12 363 MHz vysielajú už všetky slovenské rádia, ktoré sú šírené na pozícii 23,5°E. Ich signál nie je kódovaný, preto sa pre príjem nevyžaduje ani dekódovacia karta.

Nové technické parametre pre príjem rozhlasových staníc:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Nie

Šírené rozhlasové stanice: ReginaBB, ReginaKE, ReginaBA, Devín, Rádio_FM, PatriaFM, PatriaRD, Jemné melódie Z, Jemné melódie S, Jemné melódie V, Rádio Lumen, Anténa Rock, Rádio 7, Rádio Slovensko, Pyramída, Litera, Junior, Slovakia, Rádio Vlna a Rocková Republika.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

    1. Ak sa pozrieme na dátum publikovania tejto správy, môžeme len súhlasiť. 🙂

Komentáre už nie sú povolené.