Reklama

RTVS pripravila pre divákov špeciálnu HbbTV aplikáciu k MS v hokeji

Slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS dnes sprístupnil pre divákov vo svojom hybridnom vysielaní (HbbTV) špeciálnu aplikáciu venovanú k MS v hokeji 2016, ktoré odštartovali práve dnes v Rusku a potrvajú až do nedele 22. mája 2016.
Pokračovanie nižšie:


V špeciálnej aplikácii nájdu diváci štatistiky, tabuľky, súpisky, ako aj samotný program MS v hokeji 2016. Veľmi zaujímavá je aj „Lišta zápasov“, ktorá ponúka aktuálne výsledky stretnutí z hracieho dňa. Športoví fanúšikovia tak môžu sledovať hokejový zápas a pritom mať na obrazovke v spodnej časti aj informácie o stave z paralelne prebiehajúcich zápasov. Bohužiaľ však v aplikácii nie sú dostupné živé streamy prenosov, ktoré RTVS nevysiela na kanáloch Jednotka a Dvojka. Tieto prenosy tak môžu záujemcovia sledovať iba prostredníctvom webových stránok hokej.rtvs.sk.

Hybridné vysielanie od RTVS je dostupné v DVB-T na všetkých televíznych programoch z verejnoprávneho multiplexu, ako aj z družice Astra 3B (23,5°E), ktoré môžu prijímať zákazníci satelitnej platformy Skylink. Pri satelitnom vysielaní je však HbbTV dostupné len na verziách v štandardnom rozlíšení (SD).

TIP: ČT ponúkne divákom na webe a v HbbTV všetkých 64 zápasov z MS v hokeji naživo

Pre spustenie HbbTV vysielania je nutné vlastniť televízor či set-top-box s podporou tohto nového štandardu. Aplikácia sa štandardne spúšťa červeným tlačidlom na diaľkovom ovládaní, pre jeho používanie je samozrejme potrebné ešte aj pripojenie k internetu.

rtvs_hokej0hbb2
HbbTV RTVS MS hokej 2016 – Návštevnosť.
rtvs_hokej0hbb1
HbbTV RTVS MS hokej 2016 – Program.
rtvs_hokej0hbb3
HbbTV RTVS MS hokej 2016 – Lišta zápasov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. „ČT ponúkne divákom na webe a v HbbTV všetkých 64 zápasov z MS v hokeji naživo“. Čo dodať…. A o markizackom hbb radšej pomlčím.

Komentáre už nie sú povolené.